בסניף של אושר עד בבני ברק המשיכו למכור חפיסות שוקולד, על אף שמשרד הבריאות פרסם עליהן ריקול כבר בתחילת החודש. על פי הודעת משרד הבריאות, המידע לאלרגנים שהודפס על חפיסות השוקולד שגוי, דבר שעלול לסכן את בריאותם של האלרגנים ובמקרים מסוימים את חייהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר בשוקולד מריר של מותג NOIR בשני טעמים, שוקולד מריר ממולא נוגט ושוקולד מריר עם שברי אגוזים, של חברת "יעד ממתקים בע"מ". בהודעת האזהרה נכתב כי בתווית בעברית, המיידעת את הצרכן על החומרים האלרגנים שקיימים במוצר, הושמטה האזהרה על אלרגן חלב.

בסניף הספציפי של אושר עד בבני ברק המשיכו למכור את המוצר על אף הוראת משר הבריאות. הסניף הגדיל לעשות והוריד את המוצר מהמדף לעגלת קניות שבה הוא הוצע בהנחה משמעותית: במחיר 1.9 שקלים במקום 12-20 שקלים בימים רגילים. על אף שלקוחות פנו למנהל הסניף וביקשו ממנו למנוע את מכירת המוצר, הוא לא שעה לבקשותיהם.

חפיסות השוקולד שנמכרו למרות הריקול של משרד הבריאות
השוקולד שנועד לריקול מוצע בהנחה משמעותית

"לא בכדי המוצר הוסר מהמדפים, ומכירתו כך היא אירוע חמור מאוד שמסכן בפועל חיים של אלפי ילדים ומבוגרים אלרגיים לחלב", נמסר מעמותת יה"ל, העמותה לאלרגיות מזון. "שבועיים אחרי הטרגדיה והמוות הנורא של אושר דרעי ז"ל, לראות תמונות כאלה, זה הופך את הבטן - זה פשוט זילות וזלזול בחיי אדם".

מרשת "אושר עד" נמסר בתגובה: "מיד עם קבלת הודעת הריקול הוציאה הנהלת הרשת לסניפים הנחיה חד משמעית להשמדת הסחורה באופן מיידי. לצערנו מדובר בתקלה נקודתית בסניף אחד אשר טופלה מיד עם קבלת הפניה. בכוונתנו לבדוק את האירוע על מנת לעשות ככל הניתן שלא יחזור על עצמו. אנו מצרים על התקלה ומודים לכם על הסבת תשומת ליבינו".