מה עושה הכלב שלכם בבית כשאתם לא נמצאים? ערוץ טלויזיה חדש, שמוקם ביוזמה ישראלית, ידאג לבדר את הכלבים ויפיג את השעמום והרביצה. בשלב הראשון הערוץ יפעל בארצות הברית, האם הכלבים המקומיים מוכנים להתמכר מכשיר ששינה את חיינו?

לא היה פשוט לשכנע את שילה הכלבה להתרכז בצג המחשב. למרות שהקרנו לה במיוחד תכנים על ההולכים על ארבע. אבל בעוד שעבורה מדובר היה בניסוי חד פעמי, לחבריה בעלי האזרחות האמריקנית יש ערוץ טלוויזיה שלם. דוג.טי.וי שמו.

בעבר, בימי השירות האנלוגי, כלבים לא יכלו לצפות למשך זמן בטלוויזיה. הכלב ראה פריימים בודדים, מהבהבים בלבד. הבעיה הזאת כבר אינה רלוונטית בעידן הטלוויזיה הדיגיטלית, כיום הכלב יכול לראות תמונה ברורה ובהירה בדיוק כמו כל בנאדם.

נעמה גרנות היא הבעלים של שילה הכלבה, לטענתה ערוץ טלוויזיה שיבדר את שילה בשעות הרבות שאינה בבית יכול להקל עליה מאוד. "אם הערוץ ייתן לה עניין, זה יוריד מרגשות האשם שגורמים לי לחזור מהר הביתה", אומרת גרנות.

תכנים יעודיים שנועדו להרגיע ולבדר

הערוץ החדש שהופק בישראל על ידי חברת "יסמין" ישודר תחילה בסאן דייגו, קליפורניה, ובשלב הראשון יוצע בחינם. מי שדואג לרמת התכנים בערוץ, ישמח לשמוע שמפתחיו דאגו לגיוון ולתכניות בשלוש קטגוריות: תכניות גירוי שאמורות לבדר את הכלבים עם משחקי כדור וריצות באוויר הפתוח. תוכניות המיועדות לרגיעה המיודעות לכלבים ובהם מוצגים כלבים נינוחים על רקע מוזיקת שאנטי. ולבסוף תוכניות שיעניקו לכלבים חיזוקים חיוביים, עם תמונות מתוך אימוני אילוף.

בסוף זה קורה גם לשילה הכלבה, היא מתרצה וצופה, גם אם לא בחשק רב. היא וודאי תשמח לדעת שנכון לעכשיו הכלבים המקומיים יאלצו להסתפק רק בטלוויזיה להולכים על שניים. אבל כנראה שלא רחוק היום שגם כאן ישדרו תכנים יהודיים לבעלי קולרים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק