לוחות סולאריים של איקאה (צילום: IKEA)
לוחות סולאריים של איקאה | צילום: IKEA

מרבית הלקוחות המגיעים לחנויות "איקאה" עושים זאת בדרך כלל כדי לקנות פריטי ריהוט או כלים לבית, אך מעתה לקוחות הרשת בבריטניה יוכלו לרכוש לביתם לוחות סולאריים, שאותם ניתן להתקין על הגג ולאחר מכן לייצר חשמל מאור השמש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרשת השוודית החלה למכור את הלוחות הסולאריים בחנות הנמצאת בעיר סאות'המפטון בדרום בריטניה, ובשלב זה עדיין מדובר בפיילוט. הרשת דיווחה כי בכוונתה להתחיל למכור את הלוחות בכל 17 הסניפים בממלכה בחודשים הקרובים.

עלותו של כל לוח נאמדת בכ-9,200 דולר (33 אלף שקלים) כולל התקנה על גג הלקוח ועל פי ההערכות, התקנת הלוחות עשויה לחסוך לבית ממוצע אלפי שקלים בשנה בחשבון החשמל. הלוחות מיוצרים על ידי חברה סינית וההשקעה ברכישה אמורה להחזיר את עצמה בתוך שבע שנים באמצעות מכירת החשמל העודף.

האם בקרוב נוכל להגיע לחנויות בנתניה ובראשון לציון ולקנות לוחות סולאריים? מאיקאה ישראל נמסר כי כעת הרשת בוחנת את הרחבת הפיילוט בבריטניה לשאר העולם. "באיקאה בריטניה החלו בביצוע פיילוט מקומי, והם מציעים פאנלים סולאריים כחלק ממגוון המוצרים בחנויות איקאה, המסייעים ללקוחות ליהנות מהיתרונות של אנרגיה סולארית, מהחיסכון בעלויות והרווחים שניתן לקבל. הפיילוט בבריטניה יארך כשנה-שנתיים ולאחר מכן ייבחנו התוצאות ותבחן התרחבותו לשאר העולם, גם בכפוף לחקיקה מקומית בכל מדינה", נמסר מהנהלת החברה.