איש העסקים רמי לוי השיק אתמול (שני) את הארנק הדיגטילי שיפעל בינתיים ברשת השיווק שלו, ובהמשך, כך הוא מבטיח, בעסקים נוספים שבהם הוא שותף. הארנק הדיגיטלי יאפשר לצרכנים לשלם דרך הטלפון הנייד ללא צורך בכרטיס האשראי בסופר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר אמנם בפיתוח שמקל על הצרכן, אך גם מאפשר לרשת לעקוב אחרי הקניות שלו, ודורש מכל אחד שרוצה בכך להכניס את פרטי האשראי לאפליקציה הייעודית בטלפון. כעת מתברר שכדי למשוך אנשים לשימוש בארנק הדיגיטלי, הרשת תציע מבצעים שלקוחות "רגילים" לא יהיו זכאים להם. 

בביקור מהיר בסניפי רמי לוי ביום ההשקה נמצאו מספר הנחות משמעותיות שמיועדות רק לבעלי הארנק הדיגיטלי ופוסחות על כל מי שמבקש לשלם בשיטה הישנה. כך למשל בקופסת קפה נמצא פער של 5 שקלים בין המחיר הרגיל למחיר המבצע, כלומר הנחה של מעל ל-20% שמיועדת רק לבעלי ארנק דיגיטלי.

גם על שמן הזית תהיה הנחה של 10% לבעלי ארנק דיגיטלי, על עוגיות נמצאה הנחה של 15% ועל תה הנחה יקבלו לקוחות הארנק הדיגיטלי בלבד הנחה של יותר מ-30%. 

בנוסף רמי לוי מציע גם "כרטיס אשראי" שמיועד לרשת הסופרים שלו, ועל פי אתר פרייסז להשוואת מחירים יותר מ-70 מבצעים מיועדים כבר רק למי שישלם עם כרטיס האשראי הזה. אז נכון שהעולם הולך לכיוון הארנק הדיגיטלי, אך האם מי שנשאר מאחור ומבקש לשמור על פרטיותו ועל פרטי האשראי שלו בטוחים יצטרך לשלם יותר? במקרה הזה התשובה ברורה.