בתגובה על המחירים המופקעים באירועי התרבות - ממצעד הגאווה ועד ההופעה של איל גולן בעיריית תל אביב יוזמים מהלך לתפריט מוזל. לאחרונה נצפו מחירים גבוהים שעוררו זעם, בין אם במסיבה הגדולה שנערכה באירועי מצעד הגאווה במתחם אקספו – 25 שקלים לבקבוק מים קטן - או המחירון שהוביל לסערה בהופעה של איל גולן בבלומפילד עיריית ת"א-יפו במהלך חדש: תדרוש תפריט מוזל.

סגנית ראש העירייה ציפי ברנד מובילה מהלך - ופנתה כבר אתמול בנושא. לפי היוזמה, עיריית תל אביב-יפו תחליט על מספר מחירים מפוקחים שכל הספקים באירועים הגדולים יצטרכו לעמוד בהתחייבות במחירים האלו, בדיוק כמו המהלך שעשו בחופי הים.

לפי ההצעה, התפריט המפוקח יאפשר רכישה של מזון, שתייה קרה ושתייה אלכוהולית בהתאם לאופי האירוע ובמחיר שווה לכל כיס. התוכנית תועבר להמשך טיפול ויישום בהנהלת העירייה בראשות המנכ"ל. 

ציפי ברנד, חברת מועצת עיריית תל אביב (צילום: יונתן בלום)
ציפי ברנד, חברת מועצת עיריית תל אביב | צילום: יונתן בלום

גם גל שרעבי דמאיו, המשנה לראש העירייה, הציע בישיבת המועצה תוכנית שתוביל להורדת המחירים במסגרת אירועים המוניים המתקיימים בשטחים שבבעלות העיריה כמו בלומפילד, אקספו וגני יהושע. העירייה תדרוש מכל מפעיל של דוכני מזון ושתייה בחברת העירוניות שני תפריטים - תפריט אחד מפוקח המכיל מוצרים מזון ומשקאות, ותפריט שני פתוח לפי רצון ההפקה.

 

גל שרעבי דמאיו, המשנה לראש עיריית תל אביב (צילום: באדיבות המצולם)
צילום: באדיבות המצולם

חשוב לומר: באירועים הגדולים הקהל הוא שבוי ואין לו אופציה לבחור דוכן או מקום אחר לקנות את השתיה או האוכל. בעיריית תל אביב מבינים שצריך לשים סוף למחירים המופקעים ופועלים בכל החזיתות כדי לפקח על המחירון, כבר בזמן הקרוב לתקופת הקיץ.