להיות תייר בישראל זה עסק יקר: המלונות, המוניות, המסעדות, ונראה שהקיץ הזה – המחירים שוברים שיאים חדשים.

כך למשל בבריכה המפנקת של מלון הילטון בתל אביב, מחיר כניסה ביום חול למי שאינו אורח המלון הוא לא פחות מ-215 שקלים, ואילו בשבת המחיר מאמיר ל-285 שקלים לכניסה חד פעמית. בבריכה של מלון שרתון, המחירים בכלל נקובים בדולרים – 25 דולר באמצע השבוע ו-50 דולר בשבת או בחג.

ואם אחרי ששילמתם מחיר מופקע בכניסה והשתכשכתם בבריכה, הצמא מדגדג וחשקה נפשכם במשהו קר? אתם מוזמנים להשקיע בבקבוק ליטר וחצי מים מינרלים ב-23 שקלים במלון קרלטון. במלון דיוויד אינטרקונטיננטל יעלה אותו בקבוק מים 21 שקלים, ובמלון הילטון מאמיר המחיר ל-31 שקלים - לאותו בקבוק שעולה 8 שקלים בלבד בקיוסק מחוץ למלון.

המחיר: 285 שקלים לכניסה אחת (צילום: חדשות 2)
המחיר: 285 שקלים לכניסה אחת | צילום: חדשות 2

אז במקום מים, אולי פשוט להתקרר עם קרטיב לימון? במלון קרלטון יעלה הנשנוש הקפוא 10 שקלים, ובמלון הילטון – 14 שקלים לארטיק שעולה רק 3 שקלים בחוץ.

אם עוד נשאר לכם כסף, שימו לב למחירה של פרוסת אבטיח אדום ומתוק: 37 שקלים לרבע אבטיח, בלי גבינה בולגרית, במלון קרלטון; ובהילטון יעלה פלח אבטיח – רק פלח אבטיח – 58 שקלים. " זה יקר מאד", אמר לנו תייר מצרפת באחד מבתי המלון. "כשאתה בא לישראל, המונית, המלון, הכל הכל הכל בישראל יותר יקר בשביל הצרפתים".

אנשי המלונות יוצאים כנראה מנקודת הנחה שמי שנכנס למלון יכול להרשות לעצמו לשלם כל מחיר. ומה לגבי ההגינות? אולי כדאי שנסביר פנינו לתייר גם בכל מה שקשור לכיס שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק