שמות, מספרי טלפון, סוגי התכניות ואפילו סכומי חשבוניות של לקוחות פרטיים ועסקיים רבים ברשת אורנג' נחשפו אמש (שבת) מסיבה שטרם ברורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עו"ד רותם נועם, מנכ"ל המקומון "ערב ערב אילת", ביקש אמש לבדוק כהרגלו את החשבונית החודשית שלו באתר החברה. לתדהמתו, הוא גילה כי בלחיצת כפתור אחת, נחשפו לפניו רשימות ארוכות המכילות את פרטיהם של לקוחות נוספים בחברה. את התקלה החריגה הוא תיעד והעביר לידי חדשות 2 Online.

"לא ברור לי איך זה קורה", הוא תהה. "זו תקלה בממשק של אחת מחברות הסלולר הגדולות בישראל, והכל פשוט נחשף שם: שמות לקוחות וסכומים". הבוקר, מספר עו"ד נועם, כשנכנס לאתר, המידע כבר לא היה גלוי.

"זו חוצפה של ממש"

מבדיקה שערכנו מול חלק מלקוחות אורנג' ששמם הופיע ברשימה - הם אימתו שאכן מדובר בהם ובסכומים ששילמו לחברה. "זה חמור מאוד", אמרה לנו בכעס אחת מהם. "לא צריכים לקרות דברים כאלה, בטח בחברה גדולה - אין שום זכות שהפרטים שלי ייחשפו ככה ללא רשותי, בטח שלא מספר הטלפון שלי והכסף שאני משלמת. זו פשוט חוצפה של ממש".

לקוח נוסף, אליו הגענו באמצעות הרשימה, הופתע גם הוא לגלות את הקלות בה נחשפו פרטיו: "זה מטריד מאוד וצריך לוודא שדברים כאלה לא יקרו שוב".

בחברת פרטנר ביקשו להבהיר כי "מדובר במקרה עליו התריעו מערכות הבקרה של החברה והנושא מטופל. חשוב לציין, כי החברה מקפידה לשמור על פרטי לקוחותיה באמצעות מערכות אבטחת מידע מהמתקדמות בעולם ופועלת ללא לאות בכדי למנוע חשיפות ברשת".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 Online. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.