מדי יום נפרסם עוד ועוד עסקים של אנשי ונשות המילואים שנלחמים עבורנו בחזית – כדי שכולנו נכיר אותם ונוכל להגיע אליהם.

מעיין מלכה - מעצבת שמלות כלה וערב

מעיין מלכה מעצבת שמלות כלה וערב מהגליל העליון. בשבת ב-7 באוקטובר היא נקראה בצו 8 למילואים, שם היא משרתת כקצינה בגדוד לוחם בגזרת לבנון. כשבועיים לאחר מכן הקיבוץ בו היא מתגוררת ובו נמצא העסק שלה פונה. כעת היא משוחררת מהשירות, כשהיא יודעת שככל הנראה יקראו לה שוב השנה, אבל אין לה מקום שבו תוכל לקבל לקוחות, והיא צריכה לבנות את העסק שלה מחדש.

ליצירת קשר עם מעיין 050-3401737.

>>לאתר העסק

דין גזלה - רפואה סינית ומנחה מעגלי גברים

דין גזלה, משרת במילואים מ-7 באוקטובר בגבול הצפוני כחלק מצוות של יחידת אגוז. מאז הוא לא היה בעסק, ועכשיו חזר לעבוד על שיקום הקליניקה שלו - טיפול ברפואה סינית, בדיקור, שיאצו ומנחה מעגלי גברים. דין מספר שבמקביל לעבודה בקליניקה הוא פותח בקרוב קבוצה המיועדת לגברים לשיתוף ושיח על חוויות מהחזית ומהעורף.

הקליניקות שלו נמצאות בהרצליה ובתל אביב. לפניות התקשרו 054-6302924.

יעל בורנשטיין - זמרת ומורה לפיתוח קול

יעל ברונשטיין סיימה מילואים בחודש שעבר בתור נציגת דובר צה"ל בחמ"ל אלוף הפיקוד, וחזרה לעיסוקה כמוזיקאית. יעל מספרת: "אני זמרת וראפרית ירושלמית, יוצרת ומופיעה וגם מורה לפיתוח קול. אני עכשיו מתחילה להחיות את העסק ולהביא את ההופעות ואת התלמידים. כשמדברים על הפקות גדולות, שילמתי מחיר במילואים. לא הייתי זמינה לאודישנים ולהצעות עבודה, הייתי כל כולי במילואים".

להזמנת שיעורי פיתוח קול והופעות חפשו yaelatmagzima באינסטגרם.

נאור בוסי - סטודיו "דאנס תל אביב"

רס"ן במילואים נאור בוּסי מחטיבה 228, הוא מדריך ובעל עסק לריקודים בת"א בתחום המחול הברזילאי. הוא הוקפץ ב-7 באוקטובר לגבול הצפון ומאז הוא שם. רק לאחרונה הסטודיו נפתח שוב, אבל הוא לא עובד כמו לפני המלחמה. נאור מספר: "ביקשתי כסף מהמדינה, אבל קיבלתי רק חלקית. לפחות שאנשים יבואו לרקוד כי זה גם משמח וגם מרפא".

הסטודיו נמצא ברחוב סעדיה גאון 24, תל אביב. טלפון 050-22113077.

>>לאתר העסק

עו"ד יהונתן מאייר - משרד עורכי דין בהוד השרון

עו"ד יהונתן מאייר הוא לוחם במילואים בגדוד 7020 בחטיבה 5. בימים אלה הוא סיים את המילואים ונלחם על העסק שלו - משרד עורכי דין עם שותפות. "השארתי אישה בהיריון בבית במשך 4 חודשים. הציפייה שלנו היא לחזור עכשיו לשגרה, אבל אין לנו כניסה של לקוחות חדשים ולכן את הנזק הכלכלי נראה אצלנו בקרוב", מספר יהונתן. 

המשרד נמצא ברחוב הגנים 25, הוד השרון. טלפון 077-2070244.

>>לאתר העסק

בר נשר - סטודיו לקעקועים

בר נשר הוא לוחם במילואים ובעל סטודיו לקעקועים. אחרי 4 חודשים בלחימה, הוא מנסה לפתוח מחדש את העסק שלו. בר מספר: "לא קל מנטלית לעבור ממשימות של חייל בלחימה לשגרה ולעבודה".

ליצירת קשר 054-9508280.

>>לאתר העסק

בר נשר
בר נשר במילואים

אבי נחמני - חומוסייה "אבינו" בטירת הכרמל

אבי נחמני, בעל החומוסייה "אבינו" בטירת הכרמל. רגע לפני המלחמה הוא פתח את העסק, ומאז שגויס למילואים כלוחם בתותחנים בצפון העסק נותר ריק. "יש חרדות כלכליות כי אני עסק חדש ולא מגיע לי פיצויים. החברים לפלוגה באו לפרגן, ונשמח שכולם יבואו גם", מספר אבי.

החומוסייה נמצאת ברחוב ז'בוטינסקי 70, טירת כרמל. טלפון 052-6337346.

>>לאתר העסק

רון שושן - צילום אופנה ומסחר

רס"ל רון שושן, בעל עסק לצילום בתחום האופנה והמסחר, גוייס למילואים בגדוד 404 של תותחנים בצפון וברצועת עזה. רון רוצה לחזור ולצלם ואתם מוזמנים לעזור לו.

ליצירת קשר 052-2713936.

>>לאתר העסק

גיל ושמואל - יוגורטיה "אואזיס" בקדימה

גיל ושמואל הם הבעלים של היוגורטיה בקדימה "אואזיס". השניים משרתים במילואים בסיירת צנחנים ונמצאים מתחילת המלחמה בשדה הקרב. מי שתפס את הפיקוד כדי להשאיר את העסק בחיים היה אביו של גיל, דוד, בן 70, שעושה אפילו את המשלוחים בעצמו. אתם מוזמנים להגיע לעסק וליהנות.

העסק נמצא ברחוב המעלית, קדימה צורן. טלפון 09-9663242.

>>לאתר העסק

איציק - חנות דגים בנתניה

איציק, בעל חנות לדגים, מצא את עצמו לפני כ-4 חודשים מוקפץ למלחמה. עכשיו הוא פותח את העסק מחדש. "אנחנו משלמים ארנונה 4 חודשים למרות שלא עבדנו וזה לא הגיוני, אני מקווה שמישהו שומע אותנו ויעזור", אומר איציק.

החנות "ברכה בדגים" נמצאת ברחוב השר בכור שטרית 14, נתניה. טלפון 054-6954480.

>>לאתר החנות

איציק בעל חנות דגים
איציק במילואים

יפתח פולנסקי - FUNPRO ציוד הגברה ותאורה

יפתח הוא בעל עסק של ציוד הגברה ותאורה לאירועים. הוא שירת בסיירת גולני במילואים, ולאחרונה השתחרר מהשירות. "אני צריך להקים הכול מאפס, הגל הטוב שהיה לפני המלחמה נעצר", מספר יפתח שעדיין לא קיבל פיצויים מהמדינה.

לתמיכה בעסק של יפתח 052-6112445.

יפתח פולנסקי
יפתח פולנסקי

ברק גרשון - אילוף כלבים

רס"ן ברק גרשון לוחם במילואים ובעל עסק לאילוף כלבים באזור המרכז. ב-7 באוקטובר הוא הוקפץ עם כל חטיבה 228 למלחמה, ובימים האחרונים ברק מנסה להרים בחזרה את העסק שלו.

מעוניינים לאלף את הכלב שלכם? צרו קשר עם ברק 050-7479771.

>>לאתר העסק

אייל כהן - יישומון FID

רס"מ במיל' אייל כהן בן 41, לוחם בצנחנים שהתנדב למילואים, נפצע קשה ברגליו ממטען בח'אן יונס. אייל הוא מייסד היישומון FID, שבעבר התראיין לתוכנית חיסכון בנוגע למיזם שלו להשוואת מחירים והטבות בכרטיסי אשראי - ובימים אלה מחפש משקיע שיעזור לו להתקדם. אייל, שנשוי לאסתי שלא עוזבת אותו לרגע ואב ל-4 בנות, סיפר: "לא יכולתי להישאר בבית ולראות חדשות. הייתי חייב להגיע כמו כל הצוות שלי שהוקפץ בשבת". אייל גם הבטיח לקרן מרציאנו: "נקבע בעוד מספר חודשים כשאני כבר אוכל ללכת ולרוץ".

ליצירת קשר בנוגע למיזם של אייל: fid@fidapp.org.il, או בטלפון 054-4945541.

אמציה בלוך - סיורי אוכל במחנה יהודה

אמציה בלוך נלחם מעל 100 ימים בצפון, ובשגרה הוא מדריך סיורי אוכל בשוק מחנה יהודה בירושלים. אמציה סיפר: "הסוחרים הכריחו אותי לבוא לקחת אוכל לחיילים בצפון. תודה רבה לעם ישראל על הפרגון לחיילי המילואים. מרגישים את הפרגון מכולם. בואו למקום הכי קסום בירושלים".

ליצירת קשר ולתיאום סיורים התקשרו 050-9210800.

>>לאתר העסק

גורן רודיטי - "גורן לתופף בכיף"

רס"ב במילואים גורן רודיטי הוא מתופף ומורה לחינוך מיוחד, המשלב בעבודתו את תחביב התיפוף, משתמש בתופים ככלי תרפיסטי, עורך סדנאות ומעגלי תופים ואירועים חווייתיים. גורן עזב את העסק שלו ב-7 באוקטובר ומאז הוא בלחימה בצפון עם חטיבה 3. לקראת חזרתו מהמילואים, גורן מעוניין להרים את העסק שלו בחזרה ולשמח ילדים ומבוגרים בשלל סדנאות מהנות.

"גורן לתופף בכיף" בבית אורן. להזמנות ⁦050-4406610⁩.

>>לאתר העסק

גורן רודיטי
גורן רודיטי במילואים

נטלי זקס - "פרעצל בוטיק"

נטלי זקס היא סטודנטית באוניברסיטת רייכמן, חודשיים לפני המלחמה פתחה עסק לפרעצלים. בעקבות המלחמה גויסה נטלי למילואים לגדוד 998 שעוזר למפונים במלונות - והעסק קרס כלכלית. "אני מכינה אותם בעצמי ואופה אותם בעצמי. אבל כרגע הכול הוקפא. אני מרגישה שאין מענה על כל ההפסדים שלי שעומדים על עשרות אלפי שקלים מכיסי הפרטי".

להזמנות לחברות וליחידים 054-6581802.

>>לאתר העסק

נטלי זקס
נטלי זקס

גוני ביתן - "צ'אפלין בר"

גוני הוא לוחם במילואים ובעל עסק לשירותי אלכוהול ובר. "אנחנו אופטימיים. אנחנו יכולים לעזור למדינה ולעשות מה שצריך, ובסוף השבוע לחזור לעסק הפרטי שלי ולשמח אנשים. אני רוצה להזכיר את גיא שמחי ז"ל, שהיה חייל שלי ובמסיבת הנובה נלחם בידיים חשופות מול המחבלים. בסוף הוא נפל, ואני רוצה שנמשיך לשמח ולשמוח בשביל אנשים כמוהו".

>>לאתר העסק

יניב לס - שירותי ייעוץ עסקי בפתח תקווה

סרן במיל' יניב לס הוא בעלים של חברה לשירותיי ייעוץ עסקי. הוא התגייס למילואים כבר ב-7 באוקטובר כמפקד ר"מ 2 בבית החולים "קפלן" ברחובות. יניב מספר שהעסק שלו נפגע משמעותית ושעדיין לא קיבל פיצויים מהמדינה.

רחוב גרניט 6, פתח תקווה. טלפון 052-5222638.

>>לאתר העסק

יניב לס בראיון למהדורת היום (צילום: חדשות 12)
יניב לס | צילום: חדשות 12

בר סויסה - ״יוסי בורקס״ בקריית ים

בר סויסה הוא לוחם במגלן ורס״ל במילואים שקפץ לבסיס אחרי השבת השחורה וכתוצאה מכך העסק המשפחתי שלו, ובו בין היתר בורקס ללא מרגרינה, דעך. לאחרונה הוא שוחרר, חזר לעסק ואתם מוזמנים לבוא ולטעום בשעות פעילות: ימי א׳-ה׳ 16:00-6:00, יום ו׳ 15:00-6:00.

"יוסי בורקס" נמצא ברחוב יהודה הלוי 7, קריית ים. לתיאום הזמנות ואירועים 053-3356216. חפשו באינסטגרם yossiborekas.

בר סויסה (צילום: באדיבות המצולם)
בר סויסה | צילום: באדיבות המצולם

סהר שמש - מניקוריסט בחדרה

סרן במיל' סהר שמש הוא מניקוריסט בשגרה, ובמילואים הוא קצין ביחידת חילוץ והצלה של פיקוד העורף.
סהר היה אמור להשתתף במסיבת הנובה, אלא שברגע האחרון ויתר. הוא מספר על החודשים האחרונים: "גויסתי למילואים ולמשך 81 יום לא הייתה הכנסה, פיזרתי את הלקוחות בין קולגות בעיר. בגלל שאני חוזר לעוד חודש מילואים, קשה לקבוע תורים לעתיד".

העסק של סהר נמצא ברחוב הנשיא ויצמן 24, חדרה. טלפון 052-3812062.

>>לאתר העסק

סרן במיל' סהר שמש, מניקוריסט
סהר שמש, קצין ומניקוריסט

דרור סלמה כהן - סטודיו profighteracad לאגרוף תאילנדי

דרור סלמה כהן הוא מילואימניק שחזר מדרום אמריקה כדי להתגייס לצנחנים ולשרת בצפון, אלא שבעקבות המלחמה גם העסק שלו בקשיים. לדרור סטודיו לאגרוף תאילנדי וקיקבוקס בשם profighteracad. למרות הבעיות בעסק דרור מבהיר: "אעשה מה שצריך למען המדינה, ואם צריך נהיה במילואים עוד 4 חודשים".

הסטודיו נמצא ברחוב איינשטיין 16, רמת-גן (ויצ"ו מיאמי ביץ). טלפון 052-2548267.

>>לאתר העסק

חיים זינגמן - קבלן שלד מצור יצחק

חיים זינגמן הוא קבלן שלד, בן 55, כבר הרבה אחרי גיל הפטור ממילואים, אבל ב-7 באוקטובר החליט להתגייס. הוא נפגע כלכלית כאשר למרות שקיבל כסף מהמדינה, הוא טוען כי זה ממש לא מתקרב למה שהרוויח קודם ולכן נאלץ לבקש כסף מהמשפחה. למרות המצב הכלכלי, חיים ממשיך במילואים כי עבורו "זו זכות לשרת במילואים".

כתובת העסק נחל הדס 8, צור יצחק. טלפון 0522806281.

>>לאתר העסק

עומר יולזרי - מאמן כושר אולימפוס פיטנס בהוד השרון

עומר יולזרי, בעלים ומאמן ב"אולימפוס פיטנס", הוא גם רס"ל במיל' ולוחם בתותחנים שגויס ב-7 באוקטובר וכתוצאה מכך העסק שלו נפגע. לאחרונה הוא שוחרר וחזר לאמן בסטודיו שלו בהוד השרון.

אם אתם מעוניינים לחזור לכושר ולהתאמן אצל עומר, אתם מוזמנים להתקשר 054-9599873, או לחפש אותו באינסטגרם ובפייסבוק בשם omer_yulzary.

לוחם המילואים עומר יולזרי (צילום: חדשות 12)
הלוחם והמאמן עומר יולזרי | צילום: חדשות 12

אדיר "פאקי" צדיק - בר "המזג" בת"א

אדיר "פאקי" צדיק הוא מנהל ושותף בבר "המזג", שב-7 באוקטובר גויס למילואים לחטיבה 11 של יוצאי אגוז. גם השותף השני שלו היה במילואים בעזה, ורק בימים אלה הם השתחררו ופתחו מחדש את הבר.

בר "המזג" נמצא ברחוב אבן גבירול 151, תל-אביב. טלפון 03-6048883.

>>לאתר הבר

גיל יעקובי - G-DOOR דלתות חוץ

גיל יעקובי, לוחם גבעתי במילואים, גויס כשהעסק שלו היה בשיאו וכעת כשחזר צריך להתחיל הכול מחדש ולמצוא לקוחות חדשים.

ניתן לפנות לגיל לייעוץ, מכירה והתקנת דלתות חוץ בטלפון 0522406646.

>>לדף הפייסבוק של גיל

אסף זרוג - מסעדת "Sante" בכפ"ס

אסף זרוג נאלץ לפתוח את המסעדה שלו פעמיים ב-4 חודשים. בפעם הראשונה זה היה 3 שבועות בלבד לפני שפרצה המלחמה, וכעת שוב לאחר ששוחרר ממילואים לאחר 101 יום של לחימה. הוא מספר שבעזה פינק את 20 חבריו ליחידה בשקשוקה, שאמנם לקח זמן עד שהייתה מוכנה בגלל התנאים, אבל בסוף כל ביס היה מעדן.

המסעדה נמצאת ברחוב עתיר ידע 4, כפר סבא. טלפון 072-2649288.

>>לאתר מסעדת השף "Sante" בכפר-סבא

רן גפן - חנות האופניים "רן אופן"

ב-7 באוקטובר רן גפן סגר את חנות האופניים שלו, והתגייס למילואים בצו 8 כחלק מכיתת הכוננות של קיבוץ מצובה בצפון. הוא שילם מחיר כלכלי לא פשוט, אבל זה לא מסתכם רק באובדן ההכנסות - כשהוא חוזר הביתה הוא מגלה שהוא כבר עמוק בחובות. לרן 3 סניפים של החנות ביישובים מעיליא, שבי ציון ורקפת.

דרך הים, שבי ציון. טלפון 04-9522334.

מעיליא. טלפון 077-4392133.

>>לחנות האופניים בשבי ציון

>>לחנות האופניים במעיליא

רן גפן בחנות האופניים שלו (צילום: רן גפן)
רן בחנות האופנייים שלו | צילום: רן גפן

עומרי - עגלת קפה "ג'חנון דה קאסה" במודיעין

סרן במיל' עומרי, בן 27 ממודיעין-מכבים-רעות, היה ב-7 באוקטובר בברזיל וחזר לארץ כעבור שבועיים. מאז הוא נמצא במילואים בגדס״ר 6228 בחטיבת הנח״ל הצפונית 228. לעומרי יש פוד טראק באיזור מודיעין שבה הוא מגיש בין היתר ג׳חנון ומלבי. בזמן המלחמה הוא מצליח לעשות זאת רק כשהוא בהפוגות.

עגלת הקפה של עומרי בכיכר השוטר במודיעין. טלפון 
052-7512324

>>לאתר ג'חנון דה קאסה

ערן מאיר – בר "פרדי למון" בירושלים

ערן מאיר מנהל את הבר "פרדי למון" בירושלים, אלא שבשלושת החודשים האחרונים הוא במילואים בהנדסה קרבית בעזה ובצפון. ערן מספר שהעסק מתפורר בגלל המצב, הרבה עובדים שלו במילואים והמענקים מהמדינה לא מכסים את המיסים שהוא צריך לשלם.

הבר נמצא ברחוב עץ חיים 19, ירושלים. טלפון 072-3726926.

>> לאתר הבר

נדב מזרחי ויניב פרץ – ברים וכריכים בתל אביב

סרן במיל' נדב מזרחי ורס"ל במיל' יניב פרץ מגדוד 363 שותפים בכמה עסקים. שניהם הוקפצו לפני כ-4 חודשים למילואים בעזה ומאז העובדים שהשאירו מאחור מנסים להחזיק בלעדיהם את העסקים. אתם מוזמנים להגיע ולתמוך בשני החברים בעסקים שלהם: 

"ג'וני בוי" בפרשימן 39, תל אביב. טלפון 052-4407770.

>> לאתר "ג'וני בוי"

מיליו בר יין בדיזנגוף 141, תל אביב. טלפון 054-7791662.

>> לאתר מיליו

איציק ורותי כריכים בפרישמן 42, תל אביב. טלפון 03-6852753.

>> לאתר איציק ורותי

נדב מזרחי ויניב פרץ - בעלי עסקים הנמצאים במילואים (צילום: חדשות 12)
נדב מזרחי ויניב פרץ - בעלי עסקים הנמצאים במילואים | צילום: חדשות 12

אלברט לוי – צייר ובעל גלריה

אלברט לוי לוחם במילואים שב מהמלחמה בעזה לעסק שלו – גלריה בקריית אתא. אלברט חזר לצייר ומקווה להחזיר לחיים גם את הסטודיו שלו עם הצבעים שיכניסו אור לבתים של הלקוחות.

הסטודיו נמצא ברחוב מאפו 8, קריית אתא. טלפון 053-3318837.

>> לאתר הסטודיו

האמן אלברט לוי עם חלק מיצירותיו (צילום: מתוך האתר של אלברט לוי)
האמן אלברט לוי עם חלק מיצירותיו | צילום: מתוך האתר של אלברט לוי

יאיר קליין – חנות יצירה CHUBU

יאיר קליין נמצא במילואים מ-7 באוקטובר ומשרת ביחס"ם חטיבה 5 באוגדה 162. כחודשיים לפני תחילת המלחמה הוא ובת זוגו אופק פתחו חנות לציוד אומנות ויצירה בשם CHUBU בתל אביב, וכיום מתקשים כשאופק נותרה לבדה בחנות. מנחם ותחייה הגיעו כדי לעזור להציל את העסק – וגם אתם מוזמנים.

החנות נמצאת ברחוב הרצל 40, תל אביב. טלפון 054-9665234.

>> לאתר החנות

לואי מנסור – חנות בגדים בדליית אל כרמל

לואי מנסור, בעל חנות הבגדים L&D Fashion בדליית אל כרמל, לוחם במילואים שגויס ל-3 חודשים בגזרת הצפון נותר ללא מענקים מהמדינה בגלל שהעסק שלו חדש ונאלץ להתמודד עם הפסדים.

החנות נמצאת בדאליית אל-כרמל. טלפון 053-9595788.

>> לאתר L&D Fashion

אלון זעירא – 24RIDE ציוד רכיבה

אלון זעירא, לוחם שהתגייס למילואים ב-7 באוקטובר, הוא בעל עסק לציוד רכיבה 24Ride. חנות אינטרנטית לציוד רכיבה ואופנוענים, שאיבד את לקוחותיו בעקבות המלחמה וכעת מנסה לחזור להפעיל את האתר ולמכור את הסחורה שהוא כל כך אוהב.

טלפון 054-9245898.

>> לאתר העסק

אלון זעירא
אלון זעירא על האופנוע

חן כהן – "חן מטבחים"

חן כהן, לוחם ב"אגוז", נגר ובעלי "חן מטבחים", חזר לעסק שלו אחרי 3 חודשים של לחימה בעזה. למרות שכל התשלומים נעצרו והעסק לא עבד בכלל, חן שמר על מצב רוח טוב בעזה ויצר סרטון שכבש את הרשת.

רחוב ישראל פולק 17 קריית גת. טלפון 08-6337633, 0548100294.

גיא אבגי ובני רוט – U name it מדבקות אישיות

גיא אבגי ובני רוט הם צנחנים מחטיבה 55 באוגדה 98 וכשהחלה המלחמה הם יצאו להילחם בעזה. לשניים עסק למדבקות מעוצבות שבימים אלה מתקשה לשרוד. העסק U name it מייצר מדבקות שם אישיות לסימון חפצים לילדים עמידות במדיח, מדבקות לסימון בגדים ללא גיהוץ עמידות במכונת כביסה, מדבקות תבלינים, אפייה וקיטניות בגוון עיצובים, תמונות לעיצוב חדרי ילדים ועוד.

העסק נמצא ברחוב חיים ברלב 46, מודיעין מכבים רעות. טלפון 050-5559021.

>> ניתן להיכנס לאתר ולהזמין

שניר בן סעדון – מעדניית Tenne ברעננה

שניר בן סעדון נמצא כבר יותר מ-100 יום במילואים, בתור רס"פ בפלוגת שריון במיל' הלוחמת בעזה. לשניר ולשותף שלו יש מעדנייה בשם "Tenne", ובה מוכרים אוכל ביתי איכותי, טרי וטעים. המעדנייה ממוקמת בשכונת נווה זמר ברעננה וניתן ליהנות בה מארוחות בוקר, קפה ומאפה ומוצרי מזווה 100% ישראליים. "המלחמה טרפה את כל הקלפים. השארתי באותה שבת בבית אישה לביאה עם שלושה ילדים. גם בעסק המצב לא פחות מורכב. אני לא מבקש תרומות. מבקש רק שתבואו לשבת במרפסת היפה שלנו. תשתו כוס קפה, או אפילו תאכלו איזה ארוחה טובה. מבטיח לכם שתיהנו", מספר שניר. 

המעדנייה נמצאת ברחוב סשה ארגוב 23, רעננה, מרכז מסחרי נווה זמר, קומה 1. טלפון 073-3633533.

>> לאתר המעדנייה

שניר בן סעדון (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק Snir Bensadon)
שניר במילואים | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק Snir Bensadon

ניקולאי לרנר – סטודיו לקעקועים "אינקינג מאנקי" בב"ש

ניקולאי לרנר, לוחם במילואים, שב לסטודיו לקעקועים שלו אחרי חודשיים של מילואים בעזה וכעת מעוניין לשקם את העסק הפרטי שלו.

הסטודיו נמצא בדרך מצדה 6, באר שבע. טלפון 052-5122012.

>> לסטודיו "אינקינג מאנקי"

חן שעיבי – "OLDIE קונספט בר" בהוד השרון

חן שעיבי היא הבעלים של בית הקפה "OLDIE קונספט בר" בהוד השרון. כשבוע וחצי מתחילת המלחמה גויסה למילואים. "כיוון שאני רשומה בעסק פחות משנה, לא מכירים בי ובהכנסות הקודמות של המסעדה לצורכי פיצוי", מספרת חן שיצאה בקמפיין למכירה מוקדמת בהדסטארט בו ניתן לתמוך בה ולרכוש תשורות אונליין, אותן אפשר לקבל מיד כשתחזור לפעילות במסעדה.

המסעדה נמצאת בדרך רמתיים 86, הוד השרון. טלפון 09-9545701.

>> לאתר המסעדה

עמרי גרינס – "סטודיו בבלי" לאימוני כושר בת"א

לעמרי גרינס, לוחם במילואים בהווה ומתחרה "נינג'ה ישראל" בעבר, יש סטודיו לאימוני כושר פונקציונליים, שיעורי יוגה ופילאטיס לקבוצות ואימונים אישיים. "אני נמצא היום במצב זהה לאיך שפתחתי את העסק לפני 5 שנים, כאילו כל העבודה לאורך השנים נעצרה ונעלמה", מספר עמרי.

"סטודיו בבלי" של עמרי נמצא ברחוב ברנדייס 20, תל אביב-יפו. טלפון 054-5640404.

>> לסטודיו בבלי

עמרי גרינס באתגר הנינג'ה (צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת12)
עמרי גרינס ב"נינג'ה ישראל" | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", קשת12

מקסים ריידר – "7 אקספרס" ברמת השרון

מקסים ריידר, מילואימניק שגם העסק שלו נפגע, משרת ב"עורב צנחנים" בחטיבה 226 ומוצב בצפון מאז 7.10. העסק שלו הוא מכולת קטנה בשם "שבע אקספרס" ברמת השרון. "העסק ספג מכה מהרגע הראשון עקב עצירת פעילות של "פיס" ו"דואר ישראל" אשר שניהם מכניסים אלי לקוחות על בסיס יומי. כמו כן, מחזורי העסק ירדו משמעותית", מספר מקסים שאשתו נמצאת בחופשת לידה ללא תשלום ולזוג תינוקת בת 6 חודשים ושכר דירה שהם נדרשים לשלם. 

המכולת של מקסים נמצאת ברחוב יבנה 48, רמת השרון. טלפון 054-9517717

לאתר העסק

דניאל פרץ – מסעדות "כרמים"

רס״ב במילואים דניאל פרץ הוא סמ"פ מפקדה בגדוד 9211, חטיבה 9 בגזרת הר דב. דניאל הוא הבעלים של מסעדות כרמים המונה 3 סניפים – במושב סגולה, בבאר שבע וברחובות. "התמודדנו עם הרבה מערכות לחימה, אבל אין ספק שזאת הקשה ביותר. מעבר לכל מה שעברה המדינה והתושבים, המסעדות היו סגורות כמעט חודש, הרבה עובדים גויסו למילואים. הבעיה בעסק זה העדר הכנסה וחוסר בעובדים", סיפר דניאל.

המסעדה בשדרת האיכרים 70, סגולה. טלפון 08-8505859. לאתר הסניף

המסעדה בדרך אליהו נאוי 34, באר שבע. טלפון 08-9966444. לאתר הסניף

המסעדה ברחוב מוטי קינד 10, רחובות. טלפון 077-7242121. לאתר הסניף

ניר שוחט – מסעדת "סושימוטו" בשדרות וביבנה

ניר שוחט הוא בעלי מסעדת "סושימוטו". הוא פונה מניר-עם והתגייס למילואים. כעת ניר מתקשה להחזיק את 2 המסעדות שלו, כאשר אחת מהן נמצאת בשדרות והשנייה ביבנה. כל הפרטים על שני הסניפים ניתן למצוא כאן:

רחוב הנחשול 22, יבנה. טלפון 079-6112233. לאתר הסניף

דרך מנחם בגין 7, שדרות. טלפון 077-5605342. לאתר הסניף

ניר שוחט
ניר שוחט

שי – פאב בירז בפתח תקוה

שי הוא בעלים של הפאב בירז בפתח תקוה ונמצא כבר חודשים במילואים בתותחנים. בת זוגו ליליה מנהלת את העסק במקומו: "שפכנו 600 ליטר בירה. זרקנו כמויות של אוכל. בעזרת תושייה של אחת העובדות הבר חזר לעבוד. תחילה בלי מטבח ועם מלאי בירות מאוד מצומצם, ולאט לאט הבאנו עוד סחורה כמה שיכולנו".

הפאב נמצא ברחוב פרומקין 15, פ"ת. טלפון 03-9314454.

לפרטים של פאב בירז

שני פלצ'י – חנות בוטיק בגדים בקריית ים

שני פלצ'י, קצינת הנפגעים במילואים של חטיבת גולני, היא בעלת חנות בוטיק בגדים בקריית ים. חנות בגדים שבינתיים נסגרה והפכה לאינטרנטית. "התקופה של המלחמה הייתה מאוד מאוד קשוחה, לגולני כידוע היו הרבה מאוד נפגעים, אבל מאמינה שהתפקיד הזה מאוד חשוב ומשמעותי", מספרת שני.

ליצירת קשר עם שני 052-9464172.

לאתר של שני

שני פלצ'י (צילום: חדשות 12)
שני פלצ'י בחנות | צילום: חדשות 12

אילן עמיר – "יין בכרם" בנחלת בנימין

אילן עמיר, מגויס מתחילת הלחימה בסיירת צנחנים בצפון, ובמקביל מנסה לנהל את העסק שלו בנחלת בנימין – "יין בכרם". במשך חודש העסק היה סגור ורוב העובדים עזבו. "היום כולם באים לעזור, אנחנו מעסיקים מפונים מהצפון ומהדרום", מספר אילן.

החנות ובר היין בנחלת בנימין 29, תל אביב יפו. טלפון להזמנות 0545879300.

>> לאתר "יין בכרם"

דן שפייב – ליאו בייק, חנות לאופניים בחולון

לוחם המילואים דן שפייב, נשוי ואב לילד בן שנה וחצי, פתח הדסטארט להצלת חנות האופניים שלו. החנות המצליחה הפסיקה לתפקד מאז שגוייס למילואים ובינתיים הוא מנסה למצוא פתרונות.

"ליאו בייק" נמצאת בשדרות דב הוז 59, חולון. טלפון 053-5330183.

>> לחנות ליאו בייק

לוחם המילואים דן שפייב (צילום: חדשות 12)
דן שפייב במילואים | צילום: חדשות 12

קינדו יובל רטה – פעילויות ומשחקי הישרדות

רב סמל מתקדם במילואים קינדו יובל רטה נמצא בפעילות מבצעית ביהודה ושומרון. העסק של קינדו לפעילויות ומשחקי הישרדות לכל הגילים סגור מאז 7 באוקטובר.

לתמיכה בעסק של קינדו צרו קשר בטלפון 052-6097103 או בדואר אלקטרוני kindorata@gmail.com   

קינדו יובל
קינדו יובל רטה

 

ליאור אחרק – מאמן אישי

ליאור אחרק מנהל חדר כושר בשגרה, אבל מאז 7 באוקטובר מגויס לגדס"ר נחל. העסק היה סגור לגמרי, בין היתר בגלל הקרבה שלו לרצועת עזה. ליאור מספר: "לא התגמשו איתי בצבא כדי שאצליח גם לנהל וגם לשרת. הייתי נפקד במשך כמה ימים כי אחרת העסק פשוט היה קורס. בסוף שחררו אותי ממילואים רשמית בשבוע שעבר".

הסטודיו של ליאור נמצא ב
שדרות הראשונים 69, ערוגות. טלפון 050-9906441.

>> לאתר סטודיו ליאור אחרק

ליאור אחרק, עזב את המילואים לאחר שלא קיבל פיצויים
ליאור אחרק בסטודיו

עדי חזן – "מקור החום", מטבחי חוץ וטאבונים בראש העין

רס"ב במילואים עדי חזן הוא בעל "מקור החום", עסק למטבחי חוץ ואביזרי מטבח. הוא גויס בצו 8 מתחילת המלחמה ונמצא בשירות מילואים פעיל יותר מ-90 יום. "לא תיארתי לעצמי שהמלחמה תהיה כל כך ארוכה. בלתי אפשרי לנהל את העסק בגלל חוסר בעובדים ובגלל שאני במילואים. ההכנסות שלי נפגעו באופן טוטלי", הוא מספר.

"מקור החום" נמצא ברחוב המלאכה 25, ראש העין. טלפון 052-3099614.

>> לפרטים היכנסו לאתר "מקור החום"

 

עדי חזן
עדי חזן

אסף מור – מטפל ובעלים של מרפאה לרפואה משולבת

רס"ן במילואים אסף מור מטפל ובעלים של מרפאה לרפואה משולבת. אסף במילואים מ-7 באוקטובר ומתקשה כמו רבים מחבריו לשמור על העסק שלו. הוא הגיע לכנסת כדי לזעוק את זעקת המילואימניקים בעלי העסקים ומבהיר שעדיין לא קיבל מענק מהמדינה. למרות הכול הוא מבהיר: "המשימה החשובה ביותר היא להחזיר את החטופים".

המרפאה של אסף נמצאת ב
רחוב ברודצקי 43, תל-אביב. טלפון 03-7440888.

>> לקביעת טיפול אצל אסף מור

אסף מור (צילום: ערוץ הכנסת)
אסף מור בכנסת | צילום: ערוץ הכנסת

אורי אוחנה – חנות היין TERROIR

אורי אוחנה, לוחם שריון המשרת בגבול הצפון, הוא בעל חנות יין כבר יותר משנתיים בעיר התחתית בחיפה. ב-7 באוקטובר הודיע למ"פ שהוא מתייצב, למרות שכבר נגרע ממילואים. הוא נמצא כבר יותר מחודשיים במילואים, ומשום שהעסק לא עובד נאלץ לפטר את העובדים שלו. "קיבלתי אפטר כדי למכור את המלאי ולצמצם נזקים. ייקח לי כמה חודשים להניע מחדש", סיפר אורי. אבל מה שאורי לא ידע זה שחנוך דאום קרא לאנשים לבוא לחנות שלו והם מילאו אותה.חנות היין והבר TERROIR (טרואר), הנמל 35, חיפה. טלפון 077-3503585.

>> אורי אוחנה, טרואר

עדי בלק – "פישנזון", חנות דגים בנמל ת"א

עדי בלק הקים לפני 15 שנה את "פישנזון", חנות למכירת דגים בנמל תל אביב. עדי בן 44, רס"פ בשריון, ורגע לפני שנכנס לעזה קיבל מכתב רשמי מעורך דין של חברה גדולה שמספקת לו את הסחורה לגביית חוב כולל איום של הוצאה לפועל. כדי לעזור לעדי אתם מוזמנים להאנגר 12 שוק הנמל, נמל תל אביב. טלפון 077-3410300.

רותם ברגר – מטפל במגע ותנועה בהרצליה

רותם ברגר, מטפל במגע ובתנועה, הוא חייל מילואים בחטיבת החרמון. בחודשיים וחצי הראשונים של המלחמה הוא לא עבד בכלל. "אמרתי למפקדים שלי שאני חושב לסגור את העסק או לעזוב את המילואים. אז קיבלתי מהם 10 ימים בצבא ו-10 ימים בקליניקה. זה לא אידיאלי, אבל זה משהו. בכל מקרה, אני לא יודע אם תהיה לי פרנסה ביום אחרי", מספר רותם. הקליניקה שלו נמצאת ברחוב הרב קוק 59, הרצליה. לפרטים 054-7627262.

>> רותם ברגר, מטפל במגע ובתנועה

רותם ברגר (צילום: יח"צ)
רותם ברגר | צילום: יח"צ

יניב פתיה – פתיה רפואה סינית מסורתית

רס"ן במיל' יניב פתיה, מילואימניק ובעל עסק לרפואה סינית. יניב, המשמש כיו"ר האיגוד לרפואה סינית בארץ, עוסק בדיקור, טיפולי מגע ופורמולות. "העסק שלי לא עובד כשאני במילואים. המדינה מציעה לי 9,000 שקל, וזה לא מכסה לי כלום. רק ארנונה לקליניקה זה 4,500 שקל ויש לי 2 סניפים".

הקליניקה של יניב נמצאת ברחוב ק"ם 67, תל אביב-יפו. לתיאום 054-2222603.

>> לפתיה רפואה סינית מסורתית

יניב פתיה בקליניקה (צילום: פתיה - רפואה סינית מסורתית)
יניב פתיה בקליניקה | צילום: פתיה - רפואה סינית מסורתית


ליאל כהן – סטודיו לק ג'ל בראשון לציון

סמ"ר במילואים ליאל כהן, בת 22, לוחמת בתותחנים, היא בעלת "סטודיו ליאל", מכון ציפורניים, שנאלצה להעביר את העסק שלה מקריית שמונה למרכז, לאחר שפונתה עם משפחתה בעקבות העימות מול חיזבאללה. ליאל גוייה למילואים בגדוד 404 של החיל, שהוצב ב-8.10 בגבול הצפון, אך כעת נמצא בגבול רצועת עזה. כשהיא נמצאת בעוטף, העסק שנאלצה לפתוח מחדש בראשון לציון נעצר. "המלחמה עצרה את החיים שלי ושל כולנו. אני צריכה לפתוח את העסק מחדש ולגייס לקוחות חדשים", מספרת ליאל. מי שנחלץ לעזרתה, כמו לעוד אנשי מילואים בעלי עסקים, הוא חנוך דאום ולו היא מודה מאוד על העזרה בשיווק העסק שלה מחדש.

הסטודיו של ליאל נמצא ברחוב רוטנברג 5, ראשון לציון. טלפון 053-3370162.

 >> לעסק של "סטודיו ליאל"

ליאל כהן מ"סטודיו ליאל"
ליאל כהן, לוחמת תותחנים במיל', בעלת העסק "סטודיו ליאל"

סתיו נטע-חיים – רשת פיצריות "ליטל סיסטר"

סתיו נטע-חיים, סמל מחלקה במילואים בגדוד 8111, הוא הבעלים של רשת הפיצרייה "ליטל סיסטר". אלא שמאז המלחמה מצב העסק קשה, כאשר 2 מ-3 השותפים נלחמים בעזה. יש לו רקע בקולינריה הרבה שנים, ודווקא חומוס זה המאכל האהוב עליו. החלום האמיתי שלו הוא לפתוח חומוסייה ואותו "הגשים" דווקא בעזה. "הרעיון לחומוסייה בעזה הגיע כי זה מה שהיה שם לאכול", מספר סתיו. "יש לנו עמדה באזור ח'אן יונס להכנת אוכל שנראית כמו בר, החבר'ה בנו אותה בצורה יפה וקראו לה "הפיר", כי יש הרבה פירים שאנחנו מתעסקים איתם שם. יועז הנדל גם טעם את החומוס. המדינה לא כ"כ עוזרת, אבל מתמודדים עם מה שיש". 

לרשת הפיצריות 2 סניפים: באבן יהודה, רחוב המייסדים 62, ובהוד השרון בדרך רמתיים 96. להזמנות 053-4461853.

חנוך דאום אסף גם הוא רשימת עסקי אנשי ונשות מילואים, כדי שנוכל לתמוך בהם. זו הרשימה:

>> לרשימת עסקי המילואימניקים של חנוך דאום באפליקציית איזי