מתכוננים לטוס לחופשה בפסח בצ'רטר של "סאן דור"? כדאי שתבדקו תכנית חלופית. רשות התעופה האזרחית (רת"א) שללה היום מחברת הבת של אל על את רישיון ההפעלה המבצעי שלה, בהחלטה שתכנס לתוקף ב-1 באפריל. בהודעת רת"א הוסבר כי המהלך ננקט "בעקבות אי עמידתה של החברה בתקנות ובסטנדרטים הבינלאומיים הנדרשים מחברות התעופה בישראל".

מנהל רשות התעופה האזרחית, גיורא רום, ציין כי הסיבה לכך היא ש"סאן דור" פועלת ללא שלד ניהולי וביצועי מלא, כנדרש מכל חברת תעופה אחרת, ומתבססת באופן מלא על תשתיות חברת האם שלה - אל על.

"רשות התעופה האזרחית הבהירה להנהלת סאן דור, עוד לפני למעלה משנה, כי החברה אינה עומדת בתקנות התעופה", נכתב בהודעה. "חברת סאן דור ניסתה לתקן את הליקויים, אולם התוצאות לא הניחו את דעתה של רשות התעופה האזרחית".

ברת"א ציינו כי תלונות על התנהלותה של "סאן דור" התקבלו גם מחוץ לגבולות ישראל: "זה שישה חודשים שמתקיימים מגעים בין רשות התעופה האזרחית לבין האיחוד האירופי בנושא סאן דור, זאת לאחר שגם לאיחוד היו טענות על דרך תפעולה של החברה. מגעים אלו הגיעו לשיאם בפגישה שהתקיימה בבריסל בשבוע שעבר בין משלחת של רת"א לבין נציגי האיחוד האירופי. במסגרת הפגישה הוצגה גם עמדתם של נציגי סאן דור".

על הנסיון לצמצם עד כמה שניתן את הפגיעה בלקוחות, נמסר כי "בפגישה שהתקיימה ביום חמישי האחרון בין מנהל רת"א לבין מנכ"ל אל על, אליעזר שקדי, הבטיחה רת"א לעשות כל מאמץ לטפל בבקשות המסחריות של חברת אל על, במטרה למזער פגיעה בציבור הנוסעים של סאן דור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק