שר הפנים אלי ישי פנה הבוקר במכתב ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, כדי שיורה על פתיחה בחקירה פלילית לבדוק האם התבצע תיאום מחירים במוצרי חלב בכלל ובגבינת הקוטג' בפרט.

השר ישי אמר, כי "ראוי לבדוק האם כוחות כלכליים-עסקיים קשרו באפילה קשר כנגד ועל גבו של האזרח. זה לא יעלה על הדעת שזוגות צעירים בטרם ירכשו גבינה לילדיהם יחשבו פעמיים. ראוי לבצע חקירה מהירה בעניין".

ובינתיים המחאה החברתית ברשת בעקבות גל ההתייקרויות האחרון ממשיכה להתפשט. יותר מ-63 אלף גולשים כבר הצטרפו לקבוצת הפייסבוק הקוראת להחרים את מוצרי הקוטג' והמספרים רק עולים ועולים.

מחירי המזון בעולם נמוכים משמעותית מישראל

מבדיקת חדשות 2 עולה כי מחירי המזון ברחבי העולם, גם אם הם תחת מותג ישראלי לחלוטין - נמוכים בהרבה מבישראל.

בדקנו שלושה מוצרים בישראל, לונדון ווושינגטון: שקית במבה קטנה של 25 גרם, קופסת שקדי מרק 400 גרם וגם כמובן גביע קוטג' 5%. דווקא בלונדון היקרה, כך עולה מהבדיקה, תוכלו להשיג את הקוטג' הזול ביותר: 3.33 שקלים בלבד. בוושינגטון תשלמו על קופסה כפולה בגודלה מבישראל 4.51 שקלים וכאן, כידוע, כדי לטעום מהגבינה תאלצו להיפרד מ-7.45 שקלים חדשים.

באשר לבמבה, אולי סמל הישראליות, בלונדון גם היא יותר זולה. שם תשלמו על החטיף 1.39 שקלים ופה בישראל - 2.79 שקלים בלבד. את תוצאות שקדי המרק אתם כבר יכולים לנחש בעצמכם: בישראל עולה חפיסה 15.99 שקלים, בלונדון 8.9 שקלים ובוושינגטון - 14.6 שקלים בלבד.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק