שנת הקורונה עשתה פלאים לתחום הקונדיטוריה והאפייה בישראל. עסקים ביתיים רבים נפתחו והציעו שלל קינוחים מכל הסוגים, והיו גם כאלה שהחליטו להפוך חלום למציאות ופתחו מאפיות ובתי קינוחים של ממש. אחת האופות שעשתה את הצעד היא עמית ברקת, שהחליטה לפני כמה חודשים לפתוח פטיסרי חדש בירושלים, אבל כזה שכל כולו ללא גלוטן, מסוג המקומות שנדיר עדיין למצוא בעיר הבירה.

>> כל המתכונים לפסח

פטיסרי ללא גלוטן (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
יש אקלרים ללא גלוטן | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב
עמית ברקת פטיסרי סנט הונורה (צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב)
יש גם סנט הונורה | צילום: ריטה גולדשטיין, אוכל טוב

המקום, שנקרא עמית ברקת פטיסרי, שייך לבתו של ראש העיר לשעבר של ירושלים וחבר הכנסת מטעם הליכוד ניר ברקת, ואומנם הסיבה לפתיחתו נעוצה במשפחת ברקת, אבל דווקא לא באב המשפחה כי אם באם. עמית מספרת שהביקוש לקינוחים טובים ללא גלוטן הגיע מאמה החולה בצליאק, ואחרי שלמדה בבית הספר קורדון בלו בפריז היא החלה לפתח עבורה וריאציות מתאימות למאפים האהובים.

ברקת מציעה בקונדיטוריה מבחר מוצרים - כולם, אגב, כשרים לפסח - במארזים מיוחדים לחג או בנפרד. ניתן למצוא כאן מוצרים ייחודיים בגזרת הללא גלוטן כמו אקלרים (וליתר דיוק אקלר קרמל עם קרמל פריך וקרם פטיסייר וקרמל ואקלר שוקולד), עוגת סנט הונורה משפחתית, פחזניות, עוגיות שוקולד צ'יפס ופאי לימון.

לצד אלה תמצאו במקום גם קלאסיקות ללא גלוטן כמו עוגת שוקולד עשירה ללא קמח עם שפע שוקולד מריר; מקרונים במבחר טעמים כמו פסיפלורה, פטל ופיסטוק; עוגיות טוויל שקדים; עוגיות חמאה-קוקוס; ואגוזים מצופים שוקולד. יש גם משלוחים לכל הארץ.

עמית ברקת פטיסרי. יד חרוצים 14, ירושלים. 02-5959518. כשר