אמזון מקיימת שיחות מתקדמות לרכישת חברת ההפקה "MGM סטודיו" תמורת 9 מיליארד דולר, כך דווח הבוקר (שלישי) בכלי תקשורת אמריקנים. MGM היא מהחברות הגדולות והמפורסמות ביותר להפקת סרטי קולנוע, וברשותה 4000 סרטים וסדרות. הדיווח על העסקה מגיע ברקע איחוד בין הענקיות "וורנר" ו"דיסקאברי", לשם הקמת חברת שירותי סטרימינג חדשה.

הרכישה של MGM על ידי אמזון מהווה צעד אדיר עבור ענקית הטכנולוגיה, שתקבל לידיה קטלוג עצום של סרטים וסדרות טלוויזיה אייקוניות, מחברה ששלטה בשוק הקולנוע במשך כמעט 10 עשורים. הקלאסיקות הגדולות ביותר של הוליווד, מהקוסם מארץ עוץ ובן חור, ועד סדרת סרטי ג'יימס בונד וסיפורה של שפחה, יועברו לאמזון פריים.

הדיווח מגיע על רקע ההודעה של חברת הבידור והמדיה הגדולה בעולם, AT&T אשר מחזיקה ב"וורנר מדיה", על מיזוג בינה לבין "דיסקאברי", על מנת ליצור ענקית סטרימינג חדשה, שתתחרה באמזון פריים, נטפליקס, אפל TV ועוד.

המיזוג האמור יאחד בין ענקית הסרטים והבידור "וורנר ברות'רס", אשר מחזיקה באינספור כותרים, ביניהם בסדרת סרטי הארי פוטר ובאטמן, לבין התכנים הרבים של דיסקאברי.  "ההסכם הזה מאחד בין שתי מובילות בתחום התוכן ומציב את שירות הסטרימינג החדש כאחד המתחרים החזקים בתחומו", נמסר מ- AT&T.