נהרסה החופשה: מסיבות עד אור הבוקר, בילוי עם חברים ונופש שמיועד לצעירים בלבד - זה לפחות מה שחשבו 21 צעירים מכפר סבא, שעולים לכיתה י"ב, לפני שהם המריאו לאי היווני זקינטוס. הערב (ראשון) פרסמנו ב"מהדורה המרכזית" על חופשת הבלהות של הצעירים במלון מוג'ו, במסגרת חופשה שרכשו מחברת קשרי תעופה, שבמהלכה רבים מהם אושפזו עם חום גבוה, הקאות ושלשולים.

הצעירים שהגיעו לחופשה ביוון - והתאשפזו (צילום: n12)
הצעירים שהגיעו לחופשה ביוון - והתאשפזו | צילום: n12

"אתם לא מבינים מה הולך פה, כל החדר פה מסריח", סיפר טל בן ה-17 שאושפז בזקינתוס. "באנו ביום שני שעבר, 20 חבר'ה, למלון מוג'ו בזקינטוס. הבטיחו לנו מיטות טובות, לא שבורות. בית מלון פשוט זוועה, ביזיון מה שהולך שם. פרעושים אשכרה על המיטות", סיפר. גם עמית ועומר בני ה-17 אושפזו, ושפכו אור על חופשת הבלהות: "המצעים היו מלוכלכים לגמרי, המקלחת הייתה מטונפת, גם הרצפה בשירותים - לא יכולנו להיכנס בלי כפכפים. למים היו טעם מלוח, טעם לוואי. אנחנו חושבים שיש סיכוי שהמים במקלחות ובכיור לא היו נקיים לגמרי".

בסרטון תדמית של המלון, לא ניתן למצוא זכר לטענותיהם של הצעירים. "אני נמצאת כאן במלון המוג'ו, הוא אחד ממלונות הבית של קשרי תעופה כאן באי זקינטוס. המלון ממוקם ממש על השדרה הראשית, מרחק של שלושה צעדים אתם נמצאים כאן בתוך כל הבלגן", נאמר בסרטון. עם זאת, המציאות עולה על כל דמיון, ובמקרה של מלון המוג'ו, המים מציפים את כל החדר. "היה כאן פיצוץ בניקוז, והכול כאן מוצף במים. השירותים המגעילים שלנו, שהמים כאן בכלל לא עובדים נכון ואם כן יש למים טעם של זיעה", סיפרו הצעירים.

הצעירים שהגיעו לחופשה ביוון - והתאשפזו (צילום: n12)
הצעירים שהגיעו לחופשה ביוון - והתאשפזו | צילום: n12

בעקבות התנאים הקשים, לקו מרבית הנערים בתסמינים שונים כמו חום גבוה, הקאות ושלשולים - חלקם אף אושפזו בבתי החולים המקומיים. "מתוך 20 ילדים אנחנו 13 ילדים במצב לא טוב. אני ועוד חמישה חברים מתוך ה-13 שלא מרגישים טוב מאושפזים בבית חולים", סיפר טל. גם חבריו, עמית ועומר, אושפזו יחד איתו. "אנחנו נמצאים בבית חולים, כמה ימים שהיו קשים מאוד. אני עם חום גבוה. קמתי בבוקר עם כאבים בגרון, בסוף היום הייתי עם 39 מעלות חום ושלחו אותי לבית החולים", סיפר עומר. "כמה חבורות שהיו לפנינו עברו בדיוק אותו דבר, עם חברים שהיו במצב קשה".

"שתי המיטות ששני החברים שלנו ישנו בהם - המצעים לא הוחלפו, המזרנים ישנים, עוד חבר שלנו קיבל סקביאס, מחלת עור", המשיכו הצעירים לתאר את סבלם. "אם זה שיעולים, אם זה בחילות, לכל אחד יש חיידק אחר. רק לפני כמה ימים עדכנו אותנו הנציגים של החברה ואמרו לנו 'מה אתם מצפים? הגעתם למלון ש-50% ממנו יוצאים מפה חולים'. מה הייתה הבעיה שלהם להגיד את זה לפני?", זעמו הצעירים.

הצעירים שהגיעו לחופשה ביוון - והתאשפזו (צילום: n12)
הצעירים שהגיעו לחופשה ביוון - והתאשפזו | צילום: n12

תגובת חברת קשרי תעופה: "החברה טיפלה באירוע ברגישות ובליווי צמוד. בשבת קיבלנו דיווח על קומה במלון באי שהוצפה. 2 החדרים היחידים ששהו בקומה זו הועברו עוד באותו הערב למלון חלופי. קיבלנו דיווח על 3 נערים שהתפנו למרפאה מקומית וכולם כבר שוחררו למלון, תוך ליווי צמוד של נציגי שירות מקומיים ביעד. לא מוכרת לנו שום טענה על בעיה במערכות המים או במלון הספציפי".