משרד הכלכלה פרסם היום (חמישי) ריקול להחזרת כיסא אוכל לתינוק, של המותג MOM מדגם CY-C המיובא על ידי חברת שניר, לאחר שבדיקת הממונה על התקינה במכון התקנים העלתה כי המוצר מסוכן לשימוש. חברת שניר קוראת לציבור להפסיק מידית את השימוש במוצר. בעבר פורסמו אזהרות לגבי בטיחותו של מוצר דומה השייך לאותו מותג, ואחת האמהות שבנה נפל מהכיסא התראיינה לחדשות 12 וסיפרה כי "רק בנס זה לא נגמר באסון".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי בדיקת מכון התקנים, כסא התינוק אינו עומד בדרישות התקן הישראלי הרשמי והוא מסוכן לשימוש בשל חוסר יציבות בחלק אחורי וסכנת התהפכות. כל המחזיק במוצר זה מתבקש להפסיק את השימוש בו לאלתר ומוזמן לפנות לחברת MOM, לצורך הבאתו לחנות משווקת ותיקונו.

אחת המתלוננות מספרת על מקרה שבו בנה כמעט התהפך מהכיסא:

ריקול: כיסא תינוקות של מותג MOM
ריקול: כיסא תינוקות של מותג MOM

המוצר המסוכן נקרא MOM, ללא מספר ברקוד, והוא מגיע בצבעים שונים. הוא מיוצר בסין על ידי NINGBO XIANGSHAN WAHSUN PLASTIC&RUBBER PRODUCTS CO.LTD ושווק בארץ בין יולי 2020 לאפריל 2021.

עשרות תלונות התקבלו במשרד הכלכלה על כיסאות גבוהים לתינוקות של חברת MOM או MIMI, אשר התפרקו לפתע כשהפעוט יושב עליהם. בעקבותיהן המשרד פרסם לפני כחודשיים אזהרה לציבור מפני המוצר, אך רק עתה דרש מהחברה לעשות ריקול למוצר.