רגע אחרי שהסערה תחלוף התושבים שרכושם נפגע יעברו להתמודד מול חברות הביטוח. בהתאחדות הקבלנים מעריכים שכ-10,000 בתים יזדקקו לתיקונים והנזק הכולל למבנים נאמד בכ-120 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"קצת מוזר שדווקא במדינה שלנו שביטוח רכב הוא הסטנדרט ולא כולם עושים ביטוחי דירה, למרות שזה הנכס הכי יקר לנו", אומר רענן סעד, משנה למנכ"ל ביטוח ישיר. במקרה של פגיעה ברכוש מומלץ לצלם ולתעד את הפגיעה של הרכוש והמבנים שנפגעו. יש לשמור חשבוניות בגין התיקונים וליצור קשר עם חברת הביטוח בהקדם האפשרי.

שימו לב, רוב הפוליסות לא כוללות ביטוח איטום לנזקים שנגרמו ממים שחילחלו דרך הגג, וחשוב לדעת האם הביטוח שרכשתם מכסה גם ביטוח תכולה. "ביטוח משכנתא בעצם מכסה רק את המבנה, והוא לא מכסה את התכולה של הבית", מסביר סעד. "לצורך העניין, התקרה שלנו התכסתה בהרבה מאוד שלג, קרסה והתכולה ניזוקה - זה לא מכסה".

כך תתמודדו עם נזקי הסופה
כך תתמודדו עם נזקי הסופה | צילום:

עו"ד עמיקם חרל"פ, מומחה בדיני ביטוח ונזיקין: "אתה צריך להקפיד שהכיסוי הביטוחי שלך יתאים לתכולה שבאמת היתה בפועל כי אם יש לך תכולה יותר גדולה מהכיסוי, לא בטוח שתקבל את הכיסוי המלא לתכולה שלך".

נזקי הסערה
נזקי הסערה | צילום:

ביטוח מקיף - מכסה את נזקי הסערה

אבל לא בטוח שאפשר להסתפק רק בפנייה לחברות הביטוח. במקרים רבים האחריות על הנזק מוטלת על הרשות המקומית או על גורם פרטי. מרכז השלטון המקומי העריך היום כי נזקי הסופה עומדים על למעלה מ -300 מיליון שקלים, וכל זאת לפני שחושבו הסכומיםשיועברו לפיצויים לתושבים.

הפיצוי לא תמיד מגיע מהר. כך למשל במקרה של תושבי בת חפר שבתיהם הוצפו בתחילת השנה. רוב התושבים מסרבים לקבל את הפיצויים שמציעה להם המדינה, סכומים שלטענתם נמוכים בהרבה מהנזק שנגרם לרכוש.

במקרה של ביטוח לרכב, כל ביטוח מקיף מכסה גם את נזקי הסערה. חברות ביטוח רבות כבר פתחו מוקדי חירום בעקבות הסערה. חשוב להקפיד ולתעד כדי לקבל את הפיצוי המגיע לכם.