חברת האולטרה לואו קוסט, רייאנייר, חזרה לפני שבוע לטוס אל ומישראל, לאחר שהפסיקה את פעילותה לכארבעה חודשים בעקבות המלחמה. היא מפעילה בימים אלה טיסות לחמישה יעדים: למילאנו, וינה, באדן באדן, מרסאיי וממינגן.

למרות הצעד החשוב, נראה שלחברה יש צד מאוד ברור במלחמה - והוא לא של ישראל. נוסעים שהזמינו לאחרונה טיסות עם החברה ציינו בפני מאקו שכאשר רצו להשלים את ההזמנה ולשלם עליה, הם היו צריכים למלא את הפרטים האישיים שלהם (תנאי שחל על כולם כחלק מהשלמת ההזמנה), אך אז נתקלו בעובדה שלצד האפשרות לסמן את "ישראל" בתור מדינת המגורים, ניתן גם לבחור את "הטריטוריה של פלסטין הכבושה".

בימים שבשגרה ריינאייר נחשבת לאחת מחברות התעופה הכי גדולות שפועלות בנתב"ג והיא מציעה טיסות מישראל לעשרות יעדים שונים במחירים זולים מאוד. ייתכן שהסיבה לגישה הפרו-פלסטינית המובהקת נובעת מהעובדה שמדובר בחברת תעופה מאירלנד, מדינה שידועה כפרו-פלסטינית גדולה.

תקרית ריינאייר במילאנו
הנוסעים הישראלים הורדו מהמטוס ונדרשו לעמוד בשורה

בשנים האחרונות ריינאייר כבר היתה שותפה לכמה אירועים לא תקניים מול קהל הטסים הישראלי. כך למשל, היא נהגה לסגור את שערי העלייה למטוס בטיסות לישראל לפני הזמן ובכך נוסעים רבים פספסו את הטיסה שלהם. במקרה אחר, כל הנוסעים בטיסה מאיטליה נדרשו לרדת מהמטוס, לעמוד בשורה ולעבור בדיקת ציוד בעקבות התראה על פצצה.