כך תיראה המונית האוטונומית (צילום: חדשות)
כך תיראה המונית האוטונומית | צילום: חדשות

מוניות ללא נהג בכבישי ישראל? פולקסווגן העולמית וחברת מובילאיי הישראלית בשיתוף צ'מפיון מוטורס הכריזו על יוזמה חדשה להשקת שירות מוניות חשמליות ללא נהג - הראשון מסוגו בארץ. השירות צפוי להתחיל לפעול בשנת 2022. "גאים לקחת חלק בפרויקט החלוצי הזה שיעמיד את ישראל בחוד החנית של החדשנות", אמרו בחברת צ'מפיון מוטורס.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במסגרת הפרויקט, יחלו כבר בשנה הבאה ניסויים בכבישי ישראל של עשרות מוניות חשמליות ללא נהג. פולקסווגן תספק את כלי הרכב החשמליים, מובילאיי תספק את מערכת הנהיגה האוטונומית ובצ'מפיון מוטורס יהיו אחראים על התפעול ומרכז הבקרה של השירות. שלוש החברות יפעלו יחד על מנת לספק את הפלטפורמה שתבטיח חוויית נסיעה חלקה ללא נהג ויקימו בשנה את המיזם משותף, שיקבל בקרוב אישור מצד הרשויות והגופים האחראיים.

הפרויקט כבר אושר רשמית על ידי ממשלת ישראל, שהתחייבה לתמוך בשלושה תחומים מרכזיים: מתן תמיכה משפטית ורגולטורית, שיתוף מידע תחבורתי ומתן גישה לתשתיות כנדרש. שלוש החברות ישתמשו בשירות הישראלי החדש כמודל עולמי לשירות מוניות ללא נהג המשתמש ברכבים חשמליים ואוטונומיים.

"המטרה -  צמצום הרעש, זיהום האוויר ועומסי התנועה"

מנכ"ל מובילאיי וסגן נשיא בכיר באינטל, פרופסור אמנון שעשוע הצהיר: "השירות שלנו יסתגל באופן אינטליגנטי ודינמי לצרכים של התחבורה העירונית במאה ה-21 תוך צמצום הרעש, זיהום האוויר, עומסי התנועה, ונזקי הבטיחות".

מנכ"ל קבוצת פולקסווגן, ד"ר הרברט דיס אמר: "אנחנו מאמינים שמכוניות חשמליות אוטונומיות יספקו לישראל ולערים סביב העולם ניידות בטוחה, נקייה, נוחה ונגישה".