דוח חריגות השכר של האוצר נחשף (צילום: חדשות)
נתוני ההכנסות וההוצאות של הישראלים | צילום: חדשות

כמה כסף אנחנו מרוויחים, כמה אנחנו מוציאים - ועל מה הולך לנו הכי הרבה כסף בחודש? הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת היום (רביעי) נתונים שמגלים מהי ההכנסה הממוצעת של משפחה ישראלית, כמה כסף היא מוציאה בחודש, על מה - וגם לכמה מהישראלים יש טלפון נייד, טאבלטים ואופניים חשמליים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

על פי הנתונים, שנכונים לשנת 2017, ההכנסה הכספית הממוצעת (ברוטו) לחודש למשק בית בישראל עומדת על 20,027 שקלים. ההכנסה הכספית הממוצעת (נטו) לחודש למשק בית, לעומת זאת, עומדת על 16,518 שקלים. ההוצאה הכספית הממוצעת לחודש למשק בית (ללא שירותי דיור), היא של כ-13,114 שקלים.

נתוני הלמ"ס (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

מהנתונים עולה כי קיימים פערים גדולים מאוד בין העשירון העליון לעשירון התחתון בהכנסות ובהוצאות החודשיות. העשירון העליון מכניס פי 7.4 כספים מהעשירון התחתון מדי חודש ומוציא פי 2.3 כספים בחודש מהעשירון התחתון. בשלושת העשירונים התחתונים, ההוצאה הכספית של משקי הבית גבוהה מההכנסה נטו שלהם.

נתוני הלמ"ס (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

ועל מה אנחנו, הישראלים, מוציאים הכי הרבה כסף בחודש? כרבע מההוצאות הכספיות שלנו - 24.4% - נועד לכסות הוצאות על דיור (משכנתא או שכירות), 20.2% מההוצאות הן על תחבורה ותקשורת ו-16.9% מההוצאות הן על מזון.

נתוני הלמ"ס (צילום: החדשות)
צילום: החדשותהנתונים מעלים שאחוזים גבוהים מאוד מקרב הישראלים הם בעלי אמצעים טכנולוגיים שונים: ללא פחות מ-97.3% ממשקי הבית בישראל יש לפחות טלפון נייד אחד ול-78% ממשקי הבית יש מחשב. 74.1% מהישראלים מחוברים לאינטרנט ול-38.6% יש מחשב לוח (טאבלט). ל-7.7% ממשקי הבית יש אופניים חשמליים.

נתוני הלמ"ס (צילום: החדשות)
צילום: החדשות