מחיר הלחם בפיקוח עלה ב-3.6% (צילום: נתי שוחט / פלאש 90, חדשות)
מחיר הלחם מתייקר (אילוסטרציה) | צילום: נתי שוחט / פלאש 90, חדשות

משרד הכלכלה הודיע היום (ראשון) על התייקרות מחירים של שניים מתוך חמשת סוגי הלחמים הנמצאים בפיקוח המדינה. לפי ההודעה, מחירי חלה ולחם אחיד כהה פרוס יעלו בשיעור של כ-3.85% ביחס למחיריהם כיום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בהודעת משרד הכלכלה נכתב כי מחיר חלה או מאפה שמרים 500 גרם יתקייר בכ-19 אגורות ומחירו של לחם אחיד כהה ופרוס יעלה בכ-26 אגורות.

עוד צוין כי מחירי שלושת מוצרי הלחם הבסיסיים ביותר הנמצאים בפיקוח יישארו ללא שינוי. מדובר על לחם אחיד כהה 750 גרם, לחם לבן 750 גרם ולחם לבן פרוס וארוז 500 גרם.

"בהינתן המלצת ועדת המחירים לעלות את מחירי הלחמים בפיקוח באופן אחיד, נעשתה התאמה כך שהם לא יחולו על מוצרי הלחם הבסיסיים ביותר", נכתב בהודעת משרד הכלכלה. "הסיכום טעון אישור ועדת המחירים והגורמים המשפטיים".

נתניהו: "נמשיך לדאוג להוזלת המחירים"

בישיבת הממשלה הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לגל ההתייקרויות הצפוי במשק ואמר כי שר האוצר משה כחלון עובד על תכנית מול רשות החשמל ושר האנרגיה יובל שטייניץ כדי לצמצם את עליות המחירים. לדבריו השר כחלון יגיש את ההצעות במהלך הימים הקרובים.

"לאחרונה הייתה הוזלה של מחירי הדלק ב-8%, זה עולה הרבה מאד וחוסך הרבה כסף למשפחה", אמר נתניהו. "בשלוש השנים האחרונות מחיר החשמל בישראל ירד ב-15% והוא נמוך באופן משמעותי ממחיר החשמל במדינות ה-OECD. שר האוצר עובד באופן כזה שגם ההתייקרות אם תהיה, תהיה מינימלית ונמשיך לדאוג להוזלת המחירים לצרכן".

עוד אמר נתניהו: "ביום שישי התפרסם מדד המחירים לצרכן, הוא ירד ב-0.3 אחוז, וכן ירד גם מדד המזון והדיור. מדובר בדבר מבורך שהוא תוצאה של מאמץ בלתי מתפשר להורדת יוקר המחיה שאנחנו מובילים יחד עם הממשלה. זו הצלחה לא מבוטלת ונדאג שהמחירים הללו ימשיכו לרדת".