שיגעון ה
שיגעון ה"בלאק פריידי" בארה"ב | צילום: רויטרס, חדשות

עם ישראל פתח את הארנקים בחודש נובמבר - והסתער על אתרי הקניות המקוונים: מנתוני חברת שב"א (שירותי בנקים אוטומטיים), שמפעילה את מערכות התשלומים הלאומיות, עולה כי סכום הרכישות באשראי ללא הצגת כרטיס "בחודש הקניות" הגיע ל-14.07 מיליארד שקלים - עלייה של 7% לעומת נובמבר אשתקד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אחרי ה"בלאק פריידי", "יום הרווקים הסיני" ו-ה"סייבר מאנדיי" - שלושה מימי המכירות הגדולים בעולם - הנתונים הישראליים נחשפים. מנתוני שב"א עולה כי גם השנה נמשכה המגמה לפיה הישראלים מבצעים עסקאות בסכומים גבוהים יותר ללא הצגת כרטיס אשראי.

בחודש האחרון הוציאו הישראלים 28.15 מיליארד שקל בסך הכול ב-29 מיליון עסקאות. 14.07 מיליארד שקלים מתוך סכום זה - הוצאו ברשת. לשם השוואה, בנובמבר אשתקד הוציאו הישראלים ברכישות מקוונות סכום של 12.70 מיליארד שקל, שהיוו 48.3% מסכום העסקאות הכולל.

מתוך 130.29 מיליון העסקאות - 38.92 מיליון התבצעו ללא הצגת כרטיס, נתון מהווה 29.9% מכלל העסקאות באשראי. לשם השוואה, בנובמבר 2017 התבצעו 34.89 מיליון עסקאות באשראי דרך הרשת, שהיוו 28.9% מסך העסקאות באשראי במהלך החודש. בשב"א מציינים כי מניתוח הנתונים של חודש הקניות ב-5 השנים האחרונות ניתן להבחין במגמה של עלייה בכמות העסקאות וכן עלייה גם בסכום הרכישות של הישראלים דרך הרשת.