הטיפים לקנייה נכונה: אם עוד לא שמעתם על כך שהיום חל "יום הרווקים" הסיני - היום שהפך ליום הקניות המקוונות הבינלאומי, כדאי שתתעוררו. מדובר ביום שבו אתרי הקניות המובילים ברשת מציעים לגולשים הלהוטים מגוון רחב של מוצרים במחירי רצפה - ובהם גם מספר רב של מבצעים על תכשיטי יוקרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אז מה עושים אם רוצים לרכוש מוצרים בזול - אבל לא ליפול קורבן לזיופים? מלבד המדריך שבכתבת הווידאו המצורפת, מחלק מנכ"ל ברינקס שירותים בינלאומיים ישראל, רז צבי, כמה טיפים שיבטיחו את הגעת המוצרים יקרי הערך אליכם בבטחה.

יום הרווקים הסיני (ארכיון) (צילום: רויטרס)
טירוף הקניות הסיני שוב כאן | צילום: רויטרסביטוח המשלוח: על כל משלוח יקר ערך, ישנה אפשרות לבטח את המשלוח לכל מקרה של גניבה, אבדה או פגיעה בתכשיט ולקבל החזר מלא היכול להסתכם גם באלפי דולרים. ביטוח משלוח תכשיטים יקרי ערך חשוב, גם אם עולה כמה דולרים יותר.

בחירת חברת שילוח אמינה: ישנן מספר חברות שילוח בינלאומית המבצעות העברות של מוצרים, כאשר מדובר במוצרים יקרי ערך חשוב לבחור בחברת שילוח מתאימה היכולה להבטיח לך שקט נפשי. לעיתים מדובר בהפרש של עוד כמה דולרים אך זוהי קנייה חכמה.

לדעת איפה החבילה בכל רגע: גם אם רכשתם תכשיט במבצע זה לא אומר שהוא לא שווה אלפי דולרים, מומלץ לעקוב אחר המשלוח בכל זמן נתון, איך עושים זאת? לחברות השילוח המוכרות ביותר קיימת אפשרות "Follow me" כאשר ניתן לקבל צ'יפ המותקן על החבילה ואתם יכולים לראות בכל זמן נתון איפה היא נמצאת ברחבי הגלובוס עד להגעה אליכם.

אריזות קטנות, כסף גדול: תכשיטים לרוב ימוקמו באריזה קטנה, גנבים מיד מבחינים בחבילות זעירות ומודעים כי בפנים מסתתר לו תכשיט או יהלום. לכן ניתן לבקש כי החבילה שתישלח תיארז בקרטון גדול שיסווה את התכשיט בצורה שרק מי שהזמין את החבילה יידע מה יש בתוכה.

עוברים על האריזה לפני הפתיחה: במידה והמוצר שווה סכום כסף רב, חשוב להיעזר בסבלנות לעבור על האריזה לפני פתיחתה. רצוי לבדוק כי האריזה לא פגומה, קרועה או עם חור קטן. ניתן לבקש מהמוכר את מספר החותם (SEAL) שבו סגר את החבילה כדי להתאים את המספר. במידה והמספר אינו מתאים זהו סימן שמישהו בדרך ניסה לפתוח לכם את החבילה, במצב שכזה לא לפתוח, לצלם אותה, לעדכן את המוכר ולא לחתום על קבלת החבילה.

צילום וידיאו של פתיחת החבילה: כשמדובר במשלוח אווירי או ימי החבילות עלולות להיפגע בדרך והתכשיט או היהלומים להיות פגומים. כדי להוכיח זאת בפעם הראשונה חשוב לצלם בווידאו את תהליך הפתיחה הראשוני של החבילה כדי לוודא את תקינותה וכדי לוודא שהפגם לא בוצע אצלכם.

חדרי בדיקה ייעודיים לבדיקת התכשיט או היהלום: רבים לא מכירים את האפשרות הזו אך חברות השילוח המוכרות ביותר מאפשרות לשני צדדי העסקה לבקר בחדר בדיקה נטרלי כדי לבדוק את התכשיט ואיכותו. מדובר בחדר בדיקה מאובטח שבו הקונה הפוטנציאלי יכול לבדוק את התכשיט או היהלום ורק אז להחליט על קניה.

בדקו את החזרי המס: בישראל כל אחד יכול למכור ולשלוח תכשיטים לחו"ל בצורה רשמית. בנושא החזרי תכשיטים ישנה בעיה גדולה מבחינת המכס. לא כל אחד יכול לקבל תכשיט בחזרה מבלי לשלם עליו מע"מ. חברות השילוח המתמחות והמוכרות ביותר יודעות לטפל ולהכין מראש את ההחזרים במקרה של החזרת התכשיט.