שבוע לפני, גם טיסת אל על התעכבה (צילום: דניאל נחמיה, חדשות)
ארכיון | צילום: דניאל נחמיה, חדשות

המראות ונחיתות? שינויים וביטולים: שיבושים חלו הבוקר (שני) בלוח טיסות אל על בעקבות העיצומים המתמשכים של טייסי החברה המוחים על תנאי העסקתם. טיסות לניו יורק ולבריסל בוטלו ושינויים בוצעו בטיסות לברצלונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת הנהלת החברה, היא עשתה את כל המאמצים על מנת למנוע פגיעה בציבור הנוסעים, אולם נאלצה לבצע את השינויים בטיסות לשלושת היעדים המדוברים בשל חוסר היענות של הטייסים להתייצב לעבודתם כפי שהוחלט.

"החברה מתנצלת על הפגיעה בנוסעים ופועלת למצוא להם פתרונות", נמסר מדוברות אל על. "החברה קוראת לטייסים להתייצב לטיסות ולמנוע פגיעה בנוסעים". בשבוע שעבר בוטלה טיסה לבייג'ין בשל אותם העיצומים של טייסי החברה.

לפני כשנה פתחו טייסי אל על בשביתה איטלקית, זאת במחאה על כוונת ההנהלה לשנות את תנאי העסקתם ואת גיל הפרישה. בית הדין האזורי לעבודה הורה אז לעובדים לעצור את העיצומים. "אנחנו לא שובתים", מחו אז הטייסים, "זו דמגוגיה על גבם של הנוסעים".

מוועד טייסי אל על נמסר בתגובה: "זו חוצפה ועזות מצח מצד הנהלת אל על להאשים את טייסיה בעיצומים ושיבושי טיסות בשעה שטייס ממוצע באל על עובד כבר למעלה משנה ב-150% משרה ואף למעלה מכך. כל טייסי אל על מתגייסים ומתייצבים, כמו תמיד, לטיסות הקבועות להם בלוח הטיסות ומבצעים גם טיסות רבות נוספות. העובדה שההנהלה החליטה לחכור מטוסים זרים על חשבון הטייסים והנוסעים מעיקה כבר חודש שלם על הנוסעים ועובדי החברה. ההחלטה בשבוע שעבר להוסיף מטוס חכור נוסף ולפגוע עוד יותר בטייסים ובנוסעים הביאה למשבר הקיים, בו אל על לא הצליחה היום לאייש מספר קטן של טיסות שלא היו מאויישות כלל. אנו דורשים מהנהלת אל על למצוא פתרון מידי".

"ברור שסיום החכירות ייטיב עם הנוסעים ויאפשר לאייש את כל הטיסות, גם אם נצטרך לוותר על מנוחתנו", הוסיפו בוועד. "אנו מצידנו נמשיך לטוס ככל יכולתנו תוך שמירת חוקי המנוחה והקפדה על עבודה עברית מקצועית ובטוחה. חבל שהנהלת החברה מתעקשת בשלב זה להשיג חיסכון כספי תוך המשך פגיעה בטייסים ובנוסעים במקום לסיים את המשבר מיד. לבנו עם הנוסעים שנפגעו בשל מדיניות הנהלת אל על".