האוטובוסים והרכבות אמורים להיות הפתרון הטוב ביותר לפקקים, אבל רבים מאיתנו מעדיפים בכל זאת להיתקע עם הרכב בפקק תנועה מייגע, ובלבד שלא להשתמש בשירותי התחבורה הציבורית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סקר שערכה אפליקציית "Moovit" ממחיש עד כמה מכעיסה התחבורה הציבורית בישראל את נוסעיה. הסקר מצא שהנוסע הישראלי מבלה זמן מצטבר של כמעט שעתיים ביום (105 דקות) בתחבורה הציבורית, מתוכן כחצי שעה המתבזבזת על המתנה בלבד. במילים אחרות, המשתמש בתחבורה הציבורית ממתין במצטבר לאוטובוס יותר מ-5 ימים בשנה.

"מגיעות אלינו כמעט אלף תלונות בשנה. מרבית האנשים מתלוננים בעיקר שאין להם תחבורה ציבורית למקום העבודה, או שהתדירות נמוכה מדי" מספר גיל יעקב, מנכ"ל ארגון "15 דקות" שהוקם במטרה לשפר את התחבורה הציבורית בישראל.

דוחק וזמני המתנה ארוכים בתחבורה הציבורית (צילום: חדשות2)
דוחק וזמני המתנה ארוכים בתחבורה הציבורית | צילום: חדשות2"התדירות מאוד נמוכה. אני צריכה לחכות לפחות 20-25 דקות" אומרת אביבה, שמשתמשת באופן קבוע בשירותי התחבורה הציבורית. "אנחנו גרות מרחק של 15 דקות נסיעה מהאוניברסיטה, ומוצאות את עצמנו פה שעה לפני הזמן, כל יום כשאוטובוסים מלאים עוברים על פנינו. המצב בלתי אפשרי" סיפרה ענבר מירושלים. נראה אם כן, כי הדרך לתחבורה ציבורית יעילה עדיין ארוכה. עד אז, ימשיכו אלה שיכולים, להשתמש ברכב הפרטי.