אפשר להיכשל בגלל חנייה (צילום: שי פוקס)
הפיקוח על מחיר הטסט הוחזר. ארכיון | צילום: שי פוקס

הדרך לרישיון הנהיגה הוזלה: משרדי האוצר והתחבורה הודיעו הבוקר (רביעי) על הוזלה במחיר מבחן נהיגה ("טסט"). על פי ההחלטה, מורה הנהיגה יוכל לגבות לא יותר מ-300 שקלים עבור העמדת הרכב למבחן נהיגה מעשי - הוזלה של 50%. בתוך כשנה וחצי יוזל המחיר עוד יותר, ויעמוד על 229 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשרדי התחבורה והאוצר העריכו כי כל תלמידי הנהיגה בישראל יחסכו מהמהלך יותר מ-70 מיליון שקלים מדי שנה. שר התחבורה ישראל כץ הסביר כי בעקבות התייקרות מחיר העמדת הרכב בשנים האחרונות ש"הפך לנטל עבור התלמידים וההורים", הוחלט להחזיר את הנושא לפיקוח.

"מדובר בתרומה חשובה של משרד התחבורה להפחתת יוקר המחיה שתחסוך לכל תלמיד מאות שקלים", הוסיף השר, שאימץ את המלצת ועדת המחירים הבינמשרדית בנושא ואת יוזמת ח"כ מיקי רוזנטל (העבודה) בנושא. שר האוצר יאיר לפיד טען כי בעקבות המהלך "כל נערה ונער בישראל שרוצים לגשת למבחן כדי לקבל רישיון נהיגה צריכים לדעת שמהיום הם ישלמו הרבה פחות - המלחמה ביוקר המחיה היא משימתנו העיקרית ולא נהסס לנקוט בצעדים אשר לא נקטנו בעבר".

מחיר הטסט יופחת בהדרגה, בשלושה שלבים, על מנת לאפשר למורי הנהיגה להערך לקראת הפחתת המחירים. בשלב הראשון, שיימשך עד לחודש יוני 2015, המחיר המרבי יעמוד על 300 שקלים, ובחודש יוני יוזל ל-265. לאחר שנה, ביוני 2016, יוכלו המורים לגבות לא יותר מ-229.