אין תמונה
סערת המילקי, ארכיון

גביע המילקי הפך במחאת הרשת האחרונה לסמל לפערים הבלתי נתפסים במחירי המוצרים הנמכרים במרכולים בעולם לעומת ישראל. כעת מתגייס למאבק איש העסקים רמי לוי, שקורא לא להחרים את מעדן החלב ומוזיל את עלותו בסניפי הרשת שברשותו לשקל אחד בלבד. במקביל הוריד לוי גם את מחירו של מעדן השוקולד של חברת טרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההכרזה של לוי מגיעה יממה אחת בלבד לאחר המלצתו של איציק אלרוב, יוזם מחאת הקוטג', להחרים את המעדן של חברת שטראוס, שהתגלה כיקר לעיתים פי ארבעה בישראל מאשר בעולם. לדברי לוי, לא מדובר בניסיון לרכב על גל הפרסום הנוכחי אלא בניסיון להטיב עם הלקוחות: "אני מזדהה עם המחאה ויוצא במבצע לשבוע על חשבוני".

רמי לוי (צילום: יוסי זמיר פלאש 90)
"מזדהה", רמי לוי | צילום: יוסי זמיר פלאש 90

"הרעיון של המבצע הוא להזדהות עם יוקר המחיה", הדגיש לוי שטען כי יש להפנות את הזרקור במחאה הנוכחית דווקא לסוגיות אחרות ומשמעותיות לא פחות. "יש הוצאות הרבה יותר גדולות שבהן צריך לטפל כמו חשמל, מים וארנונה".

"כל השירותים שמקבלים מהסקטור הציבורי הם הבעיה. במחאה הקודמת ניצלו את ההזדמנות ללכת לכנסת ולהיבחר ולא לשום דבר אחר", הדגיש לוי. "עובדתית, מחירי המזון כאן התייקרו בצורה לא סבירה וגם היום הם הרבה יותר יקרים בהשוואה למדינות אחרות".

יאיר לפיד, ירד הבוקר לערוך קניות לשבת בשדרות
"קשה לא להבין את הזעם", לפיד | צילום:

אל המחאה התייחס הבוקר (שלישי) גם שר האוצר לפיד, שבריאיון לגלי צה"ל הבטיח לפעול על מנת למנוע את פערי המחירים חסרי ההצדקה ואף להכניס לפיקוח מוצרים נוספים בתקופה הקרובה. "קשה לא להבין את הזעם הציבורי, אני אף שותף לו", אמר לפיד.

אמש הצטרף לדברים גם פרופ' מנואל טרכטנברג שעמד בראש הוועדה שהוקמה בימי המחאה החברתית, כשטען כי מדובר בסכנה של ממש בכך שברלין הפכה לאטרקטיבית עבור הצעירים בישראל. "אני מסכים עם הרבה מאוד מהדברים שהוא אמר", טען היום שר האוצר. "האיום החברתי במדינה הוא משהו שאסור להסיר ממנו את העיניים".