מטוס של איזיג'ט בנתב"ג (צילום: יונתן בייסקי)
גם לצרפת: מטוס איזי ג'ט בנתב"ג, ארכיון | צילום: יונתן בייסקי

חברת התעופה הבריטית איזי ג'ט תפתח בסוף מרס קו טיסה מנתב"ג לפריז, ותהיה חברת הלואו קוסט הראשונה שפועלת בקו זה, אחד הפופולאריים מנתב"ג. החברה תפעיל שלוש טיסות בשבוע, והיא טוענת כי המחיר יהיה החל מ-57 דולר לכל כיוון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קו נתב"ג פריז הוא קו מבוקש במיוחד, וכיום פועלות בו אייר פראנס, אל-על, ארקיע ואייר מידטרנה המפעילות עשרות טיסות בשבוע. איזי ג'ט ביקשה לפתוח את הקו כבר בשנה שעברה, אך הרשויות הצרפתיות העדיפו לתת רישיון לחברה ההולנדית-צרפתית טרנסאוויה לטוס בקו. כעת גם החברה הבריטית קיבלה אישור להפעיל את הטיסות, שימריאו וינחתו בנמל התעופה דה-גול, נמל התעופה העיקרי של בירת צרפת ואחד העמוסים באירופה.

מישראל תמריא הטיסה בשעה 19:30 ותנחת בצרפת בשעה 23:15. בטיסה חזור, הנוסעים ימריאו מפריז ב-12:20 ויחזרו לנתב"ג ב-18:15. היעד החדש יהיה היעד התשיעי של החברה בישראל שיופעל לצד הטיסות ללונדון (לוטון וגאטוויק), מנצ'סטר, באזל, ז'נבה, מילאנו, רומא וברלין. כחברת לואו קוסט, ארוחה או שליחת מזוודה לבטן המטוס תהיה בתשלום נוסף.

בדיקה השוואתית: איזי ג'ט אכן זולים יותר

מבדיקת חדשות 2 Online עולה כי איזי ג'ט אכן מציעה מחירים תחרותיים לעומת החברות הוותיקות. בשבוע ההפעלה הראשון, טיסה הלוך ב-30 למרס וחזרה שבוע לאחר מכן תעלה באיזי ג'ט 317 דולר, ושליחת מזוודה אחת תעלה את המחיר ל-368 דולר.

אמנם זהו לא המחיר הראשוני והזול ביותר, אבל הוא זול משמעותית בהשוואה למתחרים. באותם תאריכים טיסה באל-על תעלה 649 דולר (כולל מזוודה, ארוחה והושבה מראש) ובאייר פראנס 608 דולר כולל התוספות הללו.

בקרב החברות הזולות יותר, בארקיע המחיר יעמוד על 581 דולר. המחיר בטרנסאוויה יעמוד על 547 דולר, כולל מזוודה, בטיסה לנמל התעופה אורלי שבדרום העיר. את ההצעה הזולה ביותר אחרי איזי ג'ט מציעה איר מידטרנה, עם מחיר של 436 דולרים - עדיין יקר ב-68 דולרים מהמחיר של איזי ג'ט.