בקרוב - בחינות בגרות במחשב (צילום: רויטרס)
הטבה לחובבי הקניות ברשת | צילום: רויטרס

בשורה לצרכנים שעושים קניות באינטרנט: עד כה כל רכישה של מוצרים מחו"ל שמחירה היה גבוה מ-325 דולרים חויבה במס. אמש (שני) שר האוצר יאיר לפיד החליט על צעד שישמח מאוד את חובבי אתרי הקניות כגון "ebay" ו"אמאזון", וקבע כי מוצרים שערכם עד 500 דולרים יהיו פטורים מתשלום מכס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר לפיד, שחתם על הצו שייכנס לתוקף בקרוב, טען כי מדובר בחלק מהמאבק ביוקר המחייה. "אנחנו מסתכלים גם אל העתיד ולכן יצאנו היום בבשורה ואישרנו העלאה של הפטור המלא מתשלום מכס לייבוא מוצרים דרך הרשת", אמר לפיד. "זהו צעד נוסף שמצטרף למאמץ להורדת מחירים ועידוד התחרות במשק".

במשרד האוצר הסבירו כי המהלך נועד להיטיב עם הצרכנים הבודדים ולהפחית את יוקר המחייה בישראל, "תוך מינוף יתרונותיה של רשת האינטרנט כדי להתגבר על חסמים ולעודד תחרותיות". הפטור יחול רק כאשר המוצרים מיובאים במשלוחי דואר או משלוחי אוויר, מיועדים לשימוש עצמי ואינם עולים על 500 דולרים.

אין תמונה
צפויים ליהנות מההטבה. אי-ביי

בין המוצרים שייהנו מהפטור: מוצרי הלבשה וטקסטיל - ששיעור המכס עליהם הוא 6%, מוצרי הנעלה ששיעור המכס עליהם הוא 12% ומוצרי קוסמטיקה וטואלטיקה ששיעור המכס עליהם הוא 12%. על פי ההערכות, במסגרת הצעד "ויתרה" המדינה על הכנסות בסך ארבעה מיליון שקלים.

עם זאת, במשרד פעלו למנוע ייבוא של סיגריות ואלכוהול באמצעות ההקלה: במשרד הבהירו כי "הפטור האמור לא יחול על יבוא מוצרי טבק, כוהל ומשקאות משכרים". על החבילות לא יוטל מס, אך יחול מע"מ ובחלק מהמקרים גם מס קנייה.