קורנפלקס, תלמה
(ארכיון) | צילום:

"יוניליוור" ממשיכה להסתבך: החברה פרסמה אתמול בערב (חמישי) הודעה לציבור לפיה הופצו לשיווק 240 אריזות דגני בוקר "קורנפלקס" ו"קוקומן" בהם קיים חשש להימצאות חיידק הסלמונלה. ההודעה באה לאחר שבמענה לפניית חדשות 2, החברה הכחישה כי קיימת כוונה לאסוף מהמדפים מוצרים מזוהמים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעת החברה צוין כי נמצאו 240 יחידות של "קורנפלקס" (בד"ץ, 750 גרם מיום ייצור 27.06.16) שלגביהן עלה החשש כי הן מזוהמות. בחברה קראו לצרכנים מטעמי זהירות לוודא כי המוצרים הבאים אינם נמצאים ברשותם:

תאריך ייצור 26.06.16 עד 27.06.16, סימון מכונה B, קורנפלקס של אלופים, 750 גרם.
תאריך ייצור 23.06.16 וגם 27.06.16 עד 29.06.16, סימון מכונה B, קורנפלקס בד"ץ, 750 גרם.
תאריך ייצור 29.06.16 עד 30.06.16, סימון מכונה B , קוקומן צדפים, 750 גרם.

בחברה קראו לצרכנים שיש ברשותם מוצרים מהרשימה, שלא לצרוך אותם ולפנות למוקד שרות הצרכנים של יוניליוור בטלפון 1-800-780-780. לצרכנים הובטח מוצר חלופי ואיסוף המוצר הפגום. "יוניליוור" ציינה בהודעתה כי היא דיווחה מיידית למשרד הבריאות על האירוע ונסיבותיו נבדקות על ידי אנשיה.

הודעתה של "יוניליוור" באה בניגוד להצהרות שפרסמה במהלך השבוע, לפיהן הזיהום בפס הייצור אותר בטרם הופצו האריזות לשיווק. האחרונה שבהן התרחשה אתמול, אז במענה לפניית חדשות 2 הובהר כי אין כל כוונה לאסוף את המוצרים מהמדפים.

"על הרשויות לחקור את מקרה 'יוניליוור'"

הזיהום בפס הייצור נחשף כבר בשבוע שעבר, למרות ניסיונות ההסתרה של החברה. כבר אז דווח כי אריזות קורנפלקס אלופים ודליפקאן הורדו מהמדפים בשל זיהום שהתגלה. בשלב מאוחר יותר נאלצה החברה להודות כי הזיהום הגיע גם לדגנים מסוג "קוקומן". בתוך כך, "יוניליוור" הודיעה אתמול בערב על שכירת שירותיו של יועץ תקשורת נוסף, זאת על רקע המשבר המתמשך.

"מהרגע הראשון טענתי שלא ניתן להסתמך על הודעת החברה כי בוודאות לא דלפו מוצרים מזוהמים למדפים, במיוחד לאור מדיניות ההסתרה שהפגינה", אמר ח"כ איציק שמולי העומד בראש שדולת הבטיחות בכנסת. "במקום לנסות ולהשתיק את הביקורת משרד הבריאות היה חייב להקשיב לה. מדיניות הרגולציה העצמית קרסה וזו ההוכחה שהיא מסכנת את בריאות הציבור. חברות המזון בניגוד עניינים מובנה ואין להן שום אינטרס לדווח על דברים כאלה ולפגוע בעצמן".

אין תמונה
ח"כ איציק שמולי

ח"כ שמולי הוסיף: "'יוניליוור' הימרה על חיי ילדים וזהו מעשה בלתי נסלח. אני קורא לרשויות החוק לחקור מיד את המקרה ולבדוק האם לא הייתה כאן רשלנות פושעת"

"רק שני מוצרים נפגעו"

בשבוע שעבר הצהירה המנכ"לית כי חיידק הסלמונלה פגע בשני מוצרים בלבד, זאת למרות השתלשלות האירועים. ב"תכנית חיסכון" שודר קטע שנגנז מתוך הריאיון של המנכ"לית ענת גבריאל בשבוע שעבר - בו מסרה גרסה שהתבררה כשקרית.

כשנשאלה גבריאל אם הוא מוכנה להתחייב שהזיהום טופל ולא הגיע למוצרים אחרים, השיבה: "הבעיה של הזיהום הייתה בעיה נקודתית על קו אריזה אחד. זה היה בשני פריטים בלבד, לא היו בעיות באף קו ייצור אחר ובאף מוצר אחר".

עוד הוסיפה גבריאל: "אנחנו בודקים כל הזמן את כל המוצרים שלנו בכל יום ייצו, בכל קו ייצור ובכל קו אריזה. לא היו תקלות באף מוצר אחר, לא לפני האירוע ולא אחרי האירוע".