001@

במשך שנים רבות נחשבה טורקיה כיעד התיירותי המועדף על הישראלים. התקריות הדיפלומטיות והקשיים ביחסים בין שתי המדינות הובילו לדעיכה במעמדה, אך היא עדיין נחשבה ליעד אהוב בקרב הישראלים. אולם כעת, לאחר שורה של אירועי טרור, בהם פיגוע בנמל התעופה באיסטנבול, וניסיון לבצע הפיכה במדינה, הידרדר מעמדם של הטורקים והיא נדחקה מדירוג עשרת היעדים המובילים לקיץ הנוכחי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אתר "הוטלס קומביינד" המשווה בין מחירי מלונות, מדווח כי אנטליה, שעד כה שמרה על יציבות מסוימת, נמחקה לחלוטין מרשימת היעדים המובילים בקרב הישראלים. באתר מדווחים כי נכון להיום לא נרשמת התעניינות מצד גולשים ישראלים ביעד. יחד עם זאת, באתר מציינים כי באיסטנבול יש צניחה במחירי המלונות וכנראה זו הסיבה שהיעד שומר על אטרקטיביות ברמת ההתעניינות.

משבר מדיני? הטיסות לטורקיה מלאות (צילום: rf123.com, Jeremy Reddington)
המחירים בשפל. איסטנבול | צילום: rf123.com, Jeremy Reddington

באתר טוענים כי מדובר במלונות 5 ו-4 כוכבים שהציעו חדר זוגי לסופ"ש ב- 2,668 שקלים בשיא עונת התיירות וכרגע מציעים אותו בין 150 - 200 שקלים. המחיר העכשווי משקף צניחה נוספת של 75% ממחירי המבצע של המלונות היקרים. באתר ציינו כי מדובר ברף מחירים חסר תקדים, אפילו בהשוואה לימים בהם התרחשו פיגועים בעיר. באתר מסבירים את הצניחה במחיר בהשפעה הפסיכולוגית של ניסיון ההפיכה במדינה, הנחשבת למשמעותית יותר על פני הפיגועים שהתרחשו בעיר.

"האטה מתמשכת בהתעניינות בטורקיה"

"התנועה לטורקיה בהאטה מאז הפיגוע נגד ישראלים שהיה בזמנו באיסטנבול", מסביר רונן קרסו, סמנכ"ל שיווק ב"איסתא". "הבעיות הביטחוניות הקשות הביאו לכך שטורקיה כמעט וירדה ממפת הנופש של הקהל הישראלי. לפני כחודש היתה תקווה מסוימת שתהיה התאוששות בעקבות הסכם הפיוס אולם הבעיות הביטחוניות כולל הפיגוע בשדה התעופה קברו את התקוות. עכשיו, באופן טבעי תיעצר גם התנועה המעטה שהייתה לאנטליה".

"כבר לא שאלה של מחיר", אנטליה (צילום: rf123.com, imajdeposu)
"כבר לא שאלה של מחיר", אנטליה | צילום: rf123.com, imajdeposu

"לעומת זאת לטיסות של חברת 'טורקיש איירליינס' במסגרת קונקשנים, יש פופולריות עצומה בשל המחיר הזול והתדירות הגבוהה", הוסיף קרסו. בהמשך, התייחס למחירי החופשות בקלאבים האהובים על הישראלים ואמר כי הם נמוכים בכ-40% מאלו שביוון. יחד עם זאת הוא ציין כי המחירים הנמוכים לא משפיעים על החלטת הצרכנים: "התנועה למדינה פשוט נעצרה. המצב הביטחוני, ובכלל זה ניסיון ההפיכה, קברו סופית את טורקיה כיעד נופש בקיץ 2016".

ב"דקה ה-90" לא שותפים לתחזיות הקודרות, במיוחד כשמדובר בישראלים הבוחרים בחברת התעופה הטורקית ליעדים אחרים בעולם. "אחרי הפיגוע, 'טורקיש' הורידה מחירים בטווח של 24 שעות - וגם אז לא הייתה דרישה דרמטית לביטולים", ציין שחר תורג'מן, מנכ"ל קבוצת הדקה ה-90 "אירועי הסופ"ש אינם פיגוע - ולכן בשלב זה לא קיבלנו כל עדכון. בסופו של דבר אף תייר לא נפגע מאירועי ולכן העסקים כרגיל. משעות הבוקר התקבלו רק 15 שיחות בודדות, בהן אף אחד מהלקוחות לא ביטל את הטיסות שכבר הזמין - גם מכאלו שעדיין יכולים לבטלן על פי חוק".

לפניות לכתבת: AvivitM@ch2news.co.il