אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
29.90 אירו מאילת לאירופה. "ריינאיר" | צילום: רויטרס, חדשות

חברת התעופה "ריינאייר" הודיעה הבוקר (שלישי) רשמית על השקת פעילותה בישראל, שבמסגרתה תפעיל חברת הלואו-קוסט קו טיסות מאילת ליעדים במזרח אירופה בעלות של 29.90 לאדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההודעה הגיעה בתום משא ומתן ממושך שניהלה החברה בחודשים האחרונים מול משרד התיירות בישראל, שעל פיו תזכה החברה למימון כולל בסך 60 אירו על כל מושב שתמכור כאשר 45 אירו ימומנו מקופת המשרד ו-15 האירו הנותרים ימומנו מקופת התאחדות המלונות בישראל כמענק לעידוד התיירות.

בשלב הראשון יכלול הקו שש טיסות שבועיות שייצאו משדות התעופה שבאילת ובעובדה אל בודפשט, קרקוב וקובנה. על פי הערכות החברה, היוזמה תביא לפחות 20 אלף תיירים שינחתו ישירות באילת כבר בחורף הקרוב. במקביל, הגישה חברת התעופה אישור נוסף להפעלת קו יומיומי מישראל לפאפוס שבקפריסין במתכונת דומה.

מלבד החיסרון המאפיין את כל טיסות לואו-קוסט באשר להיעדר הפריבילגיה לבחור את המושב בטיסה, לזכות בארוחה או להטיס מטען, נדגיש כי קו הטיסות יופעל רק בחודשי החורף, כך שעבור חופשות הקיץ עדיין ייאלצו הישראלים לשלם הרבה יותר.

"ריינאייר" היא חברת התעופה הגדולה ביותר באירופה המתמחה בטיסות זולות ליעדים שונים בעולם, לעתים במחירים הנמוכים מאירו בודד. בשנת 2004 אף זכתה החברה בתואר המפוקפק "חברת התעופה הגרועה ביותר בעולם".