ארכיון (צילום: רויטרס)
זול יותר - כבר ממחר. מילקי | צילום: רויטרס

ירידה במחירי מוצרי החלב של שטראוס - כבר ממחר: אחרי סערת המילקי שהכתה גלים מישראל ועד ברלין, הודיעה היום חברת שטראוס על הורדה מיידית במחירי מוצרי החלב שלה - גם אלו שאינם בפיקוח - בשיעור שנע בין 3% ל-8%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הורדת המחירים תיכנס לתוקפה כבר מחר והיא מתאפשרת לאחר שמחיר המטרה, המחיר בו החקלאים מוכרים את החלב ליצרניות, הוזל בתחילת השבוע ובעקבות הדרישה של שר החקלאות אורי אריאל מהמחלבות הגדולות להוריד מחירים גם של מוצרים שאינם בפיקוח.

שמנת מתוקה 32% שומן תוזל בשיעור של 6.88%, ואילו גבינת סקי 5% שומן תוזל ב-6.76%. חלב מועשר 3% שומן יוזל ב-3%, שוקו יטבתה יוזל בשיעור דומה - ואילו מעדן המילקי יוזל בשיעור של 2.7%.

לפני הודעת שטראוס: מוצרי החלב בפיקוח הוזלו

החל מהיום חלה הפחתה במחירי מוצרי החלב הנמצאים תחת פיקוח המדינה בשיעור ממוצע של 4.6% - זאת לאחר ההחלטה שקיבל שר האוצר משה כחלון להורדת המחירים, בעקבות המלצת ועדת המחירים.

גל ההתייקרויות נמשך (צילום: חדשות 2)
הוזלה גם של מוצרים שאינם בפיקוח | צילום: חדשות 2במסגרת ההוזלה ירד מחירו של ליטר חלב 3% שומן בקרטון מ-6.30 שקלים ל-5.95 שקלים. ליטר חלב 1% שומן בקרטון ירד מ-5.90 שקלים ל-5.60.

שינויים נוספים חלו גם במחירים במדף הגבינות: מחירה של אריזת 250 גר' גבינה לבנה 5% ירד מ-5.11 שקלים ל-4.85 שקלים. מחירה של גבינה קשה חצי שמנה "עמק" במשקל 1 ק"ג עומד כעת על 43.30 שקלים לאחר שירד מ-45.45 שקלים.