"מפסידה 2 מיליון בשנה" (צילום: מתוך הפייסבוק של החברה‎, חדשות)
"מפסידה 2 מיליון בשנה" | צילום: מתוך הפייסבוק של החברה‎, חדשות

אתר "באליגם" שמופעל על ידי חברת סיטי לייף סטייל, צבר חוב של 23 מיליוני שקלים. היום (ראשון) נערך דיון בנוגע לעתיד האתר, בעקבות בקשה לכינוס נכסים כנגד החברה. השופט איתן אורנשטיין, נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, אמר במהלך הדיון: "יש להמשיך להפעיל את החברה במשך 30 ימים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

השופט אורנשטיין טען שמצופה מהספקים וחברת "קוגיטו קפיטל" שהגישה את הבקשה לכינוס נכסים, לסייע להפעלת החברה ולשאת בחלק מהנזקים. "התמורה הצפויה עשויה להיטיב עם הספקים והחברות, ככל שהעסק ימשיך בפעילות", אמר אורנשטיין. "כדי שהחברה תוכל להימכר כעסק חי, יש להמשיך ולהפעיל אותה במשך 30 ימים". עוד הוסיף השופט: "מצופה שהספקים, הנושה המובטח, נותני השירותים ואחרים, להתגייס באופן שהציבור יוכל לנצל את השוברים".

מתוך החוב של "באליגם" העומד על 23 מיליון שקלים - חייבת החברה כ-10 מיליון ל"קוגיטו קפיטל". מבין הספקים, החוב העיקרי הוא מול ספקי התיירות - והוא מוערך בכ-6 מיליון שקלים. בנוסף, עלה כי הציבור מחזיק שוברים בסכום כולל של 3.4 מיליון שקלים שתמורתם לא שולמה לנותני השירותים, רובם מוצרי תיירות.

עו"ד אהוד גינדס ורואה החשבון שלמה פיליבה, שמונו לכונסי הנכסים ואחראים על הפעלת החברה ב-30 הימים הקרובים, נדרשו להסביר כיצד הגיעה החברה לחובות אלה. גינדס סיפר: "לחברה יש אתר סחר, והיא נמצאת בעולם של שחקנים כמו עזריאלי קום, גרופון, וואלה שופס. אלה שחקנים שנמצאים בידיים יציבות וחזקות". פיליבה התייחס להפסדים ואמר: "החברה מפסידה כ-2 מיליון שקלים בשנה כי היא מתנהלת במצב שבו ההוצאות התפעוליות גבוהות יותר מהרווח".

גינדס התייחס בנוסף לרכישות שנעשו באתר: "אנשים התכוונו לנסוע לחו"ל השבוע או בשבוע הבא. מדובר בסכומים גדולים, חלקם לא יכולים לעשות עסקה חלופית, וזה פוגע בהם בצורה משמעותית". עוד ציין עו"ד כי בחלק מהמקרים, כמו טיסות המיועדות לשבוע הבא, הכרטיסים כבר כורטסו - אך לא הטיסות שנרכשו לחודש אוגוסט.