בעוד שבועיים בדיוק יצאו תלמידי הגנים ובתי הספר היסודיים לחופשת הקיץ וההורים יהיו כבולים יותר ויותר לחשבון הבנק שלהם. כשאומרים חופשת קיץ לרוב מדמיינים בריכה, שמש וחוף ים, אך לצד כל אלה מדובר בעיקר בים של הוצאות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

לפי נתונים של המועצה לצרכנות, למשפחה ממוצעת שכוללת זוג הורים ושלושה ילדים שיש להם בן בכור בכיתה ב' לדוגמא, שלושת השבועות ב"ביצת הספר של החופש הגדול" יעלו 450 שקלים, רק עד השעה אחת בצהריים.

במידה וההורים ירצו גם צהרון, הם יאלצו לשלם עוד 850 שקלים. בתום שלושת השבועות קייטנה פרטית עד אמצע אוגוסט תעלה להורים 2500 שקלים. לילדה בגן לדוגמא, קייטנה פרטית של חודש ושבוע תעלה 3500 שקלים. למרות שהבטיחו שיהיה בית הספר של החופש הגדול גם לילדי הגנים, כרגע אין פתרון באופק.

לילד בן שנתיים שנמצא בגן פרטי, ההורים יצטרכו לשלם מחיר מלא של 2600 שקלים על חודש יולי ו-2600 שקלים נוספים על חודש אוגוסט, למרות שבאוגוסט הגן יפעל 8 ימים בלבד. סך הכל מדובר ב-5200 שקלים.

אותה משפחה לדוגמא צפויה להוציא 12,500 שקלים רק עד אמצע חודש אוגוסט. אבל מה לגביי החודש שנותר? יציאה לבריכה היא עסק לא פחות יקר. כניסה לבריכה תעלה 40 שקלים לאדם, ויחד עם ארטיקים, קצת פירות, פינוקים, משפחה יכולה להגיע ל-300 שקלים. במידה ואותה משפחה תלך פעמיים לבריכה במהלך החופש, היא תגיע כבר להוצאה של 600 שקלים.

לונה פארק, פארק מים וגן חיות יעלו בסביבות ה-100 שקלים לכל ילד. "בייבי סיטר" ליום אחד מלא, כי בכל זאת ההורים יצטרכו לעבוד, תעלה כ-400 שקלים. כך ייפרדו ההורים במהלך חודשיים מכ-14 אלף שקלים, רק על הדברים הבסיסיים, מבלי שיצאו לחופשה.