נמל התעופה בן גוריון (ארכיון) (צילום: Nati Shohat/Flash90, חדשות)
נמל התעופה בן גוריון (ארכיון) | צילום: Nati Shohat/Flash90, חדשות

פרסום ראשון: גורמי המקצוע מעריכים שתנועת הנוסעים בנמל התעופה הבינלאומי הגדול של ישראל תגדל בחמש השנים הקרובות ותעלה על 30 מיליון - לעומת 23 מיליון נוסעים בשנה כיום. הנחת העבודה היא שהטרמינל הקיים בנמל לא יוכל לעמוד בקיבולת הנוסעים הגדולה ולכן בימים האחרונים אושרה במשרד התחבורה תכנית להרחבת טרמינל 3.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

התכנית להגדלת הטרמינל הבינלאומי כוללת הרחבת השטח הקרקעי בכ-80 אלף מטר, הוספת 90 דלפקי צ'ק אין חדשים ו-4 מסועים נוספים לקבלת כבודה. בנוסף, התכנון הוא להגדיל גם את שטח חנויות הדיוטי פרי, הרחבת אולם ביקורת הגבולות והבידוק וכן הגדלת שטחי החנייה.

שינוי משמעותי נוסף בנמל יהיה בניה של זרוע חמישית שתאפשר ליותר מטוסים לצאת ולהיכנס אל המרחב האווירי של השדה. על פי ההערכות, העלות של השיפוצים וההרחבות תסתכם בסכום של כ-3 מיליארד שקלים.

אישר את התכנית, השר כ"ץ (צילום: תומר נויברג, פלאש 90, חדשות)
אישר את התכנית, השר כ"ץ | צילום: תומר נויברג, פלאש 90, חדשות

שר התחבורה ישראל כ"ץ: "אישרתי לרשות שדות התעופה תכנית השקעות בסך שלושה מיליארד שקלים על מנת להיות ערוכים בתוך מספר שנים לגידול של עד 30 מיליון נוסעים בשנה ולהיערך גם לאחר מכן לשנים שלאחר מכן לגידול של עד 35 מיליון נוסעים. עשיתי זאת כדי שכל אחד יוכל לטוס בתנאים האופטימליים משדה התעופה בן גוריון".