שוב אל-על בעין הסערה: זה התחיל בפוסט שהעלתה דיילת באל-על לקבוצת הפייסבוק הסגורה של החברה ובו, לכאורה, תמונות של סידור הישיבה בטיסה חזרה של המשלחת האיסלנדית מהאירוויזיון. הסידור מראה שאנשי הרכב "הטארי" הופרדו זה מזה והושבו במקומות גרועים במיוחד במטוס, הכול בתוספת הכיתוב: "כך ייעשה למשלחת האיסלנדית".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

לכאורה, זו הייתה הנקמה של אנשי אל-על לפרובוקציה של הנפת דגלי פלסטין באירוויזיון. חברי המשלחת האיסלנדית שנחתו בארצם ונחשפו לפוסט של הדיילת איימו לתבוע את אל-על. שלשום (שלישי) פורסם ב"ערב טוב עם גיא פינס" שבעקבות הסערה הדיילת פוטרה מהחברה, אבל זה רק יצר סערה נוספת.

הפוסט של הדיילת (צילום: החדשות)
הפוסט של הדיילת | צילום: החדשות
סידור הישיבה של חברי המשלחת (צילום: החדשות)
סידור הישיבה של חברי המשלחת | צילום: החדשות

מהלך הפיטורים של הדיילת גרר תגובות נזעמות מצד לקוחות רבים של אל-על שהעלו פוסטים בעמוד הפייסבוק של החברה. "תתביישו חלאות! לא טס אל-על עד שתחזירו את מי שפיטרתם", כתב אחד הגולשים. גולשת אחרת הוסיפה: "מוחים נגד פיטורי הדיילת. הנוסע המתמיד שלי היום נגזר ונזרק לפח". לקוח אחר כתב: "עד שאל-על עושים משהו טוב, גם את זה הם מצליחים להרוס".

הדיילת: "בכלל לא פוטרתי"

המוזיקאי ופעיל הימין "הצל" אף העלה לדף הפייסבוק שלו סרטון ובו הוא מצית את כרטיס "הנוסע המתמיד" שלו שבו הוא מחזיק שנים. "היום, כמחאה, אני אשרוף את הכרטיס הזה - וזה מה שאני חושב על אל-על", אמר הצל.

"זה מה שאני חושב על אל-על וכל בן אדם שנמאס לו שמשפילים את מדינת ישראל צריך להתנהג באותה הדרך ולשרוף את הכרטיס שלהם. אם לא תחזירו את הדיילת הזאת לעבודה, אנחנו נחרים אתכם. הורדנו כבר חברות לברכיים ואנחנו נוריד גם אתכם".

"הצל" הצית את כרטיס "הנוסע המתמיד" שלו (צילום: מתוך דף הפייסבוק של "הצל", חדשות)
"הצל" הצית את כרטיס "הנוסע המתמיד" שלו | צילום: מתוך דף הפייסבוק של "הצל", חדשות

אלא שדווקא הדיילת שהתחילה את המהומה - לא רק שלא מבינה על מה כל הרעש, אלא אף טוענת שהיא עדיין עובדת באל-על. "אני לא פוטרתי", היא סיפרה בשיחה עם החדשות. "אני לא יודעת מה קרה. אני לא ראיתי, לא שמעתי. אני לא יודעת למה מתקשרים אליי. זה לא נכון. אני לא יודעת למה ממשיכים להתקשר אליי".

למרות דברי הדיילת, גורמים באל-על דווקא אישרו את דבר הפיטורים שלה.

מחברת אל על נמסר: "הטענות כפי שהוצגו משוללות כל יסוד ואין להם אחיזה במציאות ולמעשה זהו פייק ניוז אין שום קשר בין פיטורי הדיילת לבין כל הפרסומים בנושא.הדיילת איננה אחראית על הושבה ולכן לא יכלה להושיב את הלהקה במקומות פחות טובים . הדיילת פוטרה מאחר והפרה את נהלי החברה בכך שחשפה מידע מסחרי( צילמה והפיצה מסך מחשב של אל על) ופגעה הפרטיות הנוסעים.
צר לנו שאנשים בעלי אינטרסים מנסים לנצל את המצב להון אישי".