בשנים האחרונות הפכה ישראל למעצמה בתחום טיפולי התקרחות ונשירת שיער. הסיבה העיקרית היא העלייה במספר הישראלים הסובלים מנשירת שיער. יש מי שניצלו את העובדה והבטיחו טיפולים ומוצרים שיצמיחו שיער, למרות שאינם רשאים לכך.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

רונית רפאל מציעה טיפול חדשני בשם "Oxy Scalp" שלפי הפרסומים אמור לעודד צמיחת שיער, להמריץ את מחזור הדם ולעכב נשירת שיער. אך לפי משרד הבריאות רונית רפאל אינה רשאית להבטיח עידוד צמיחת שיער וקובע איסור ברור לייחוס סגולות ריפוי כאלו לתמרוקים.

על פי האיגוד לכירורגיה פלסטית, הטיפולים היחידים שמוכחים מדעית הם השתלות ומספר קטן של תרופות המאושרות על ידי ה-FDA. אין הוכחה מדעית שטיפולים כמו אמפולות תוספי התזונה וקרמים שונים מעודדים צמיחה.

ד"ר איתם וייס מהאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית: "כל הזמן מגיעים אלינו אנשים שראו פרסומים שגויים על הבטחות לצמיחת שיער דרך טיפולים שונים. הפתרון היחיד שנמצא היום זה השתלות שיער".

בפרסומי הקליניקה של רונית רפאל טוענים שהטיפול מעודד צמיחת שיער אך הם לא ממהרים להבטיח 100% תוצאות. בניגוד אליהם, יש כאלה שלא נזהרים ומצהרים שתוך זמן קצר הטיפול יצמיח את השיער.

בחברות השונות הכחישו ואף הגיבו בצורה תוקפנית לאחר שעומתו עם העובדות. בעימות מול המצלמות, נציג חברת "שורשים" הגיב בזעם: "סתם באת לדפוק אנשים. מבחינתנו את שקרנית".

ההמלצה היא לבדוק בדיוק מה עומד מאחורי כל טיפול, בכדי לא להישאר קירחים משני הכיוונים - בלי שיער ובלי כסף בבנק.

תגובת חברת "שורשים": איננו מבטיחים שום הבטחות לאף אחד, למעט ההבטחה היחידה שאנחנו נותנים - שאם לאחר 90 יום לא תהיה מרוצה מהתוצאות שהשגת - תקבל כסף חזרה. יש לנו הרבה מאוד לקוחות מרוצים, שמאושרים עם התוצאות שקיבלו, ויש גם כאלה שלא מרוצים וקיבלו כסף חזרה כמובטח.

תגובת רשת "רונית רפאל מדע היופי": אוקסי סקאלפ הינו טיפול קוסמטי לשיפור מראה ומצב השיער והקרקפת. סדרת טיפולים תסייע לשמור על שיער וקרקפת בריאים ומטופחים יותר. הטיפול נועד לאנשים עם בעיה זמנית שנובעת מתזונה לקויה או מצבי חרדה ומתח. כפי שהדגשנו בפני הכתבת, הטיפול לא נועד להצמחת שיער שהפסיק לצמוח והחברה גם לא מכירה טיפול שכזה. בהתאם להנחיות משרד הבריאות הבהרנו את המידע באתר החברה.