חברת הרכבים טסלה מקצצת  בעובדיה (צילום: RF123, חדשות)
חברת הרכבים טסלה מקצצת בעובדיה | צילום: RF123, חדשות

יצרנית הרכבים החשמליים היוקרתיים טסלה הודיעה אמש (שלישי) כי עליה לפטר 9% מכלל עובדיה. המהלך המפתיע ישפיע על עובדים שכירים, שעל פי הודעה שפרסמה "הועסקו כשהחברה גדלה בקצב מסחרר ונוצרו תפקידים כפולים רבים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

"טסלה גדלה בצורה כה משמעותית והתפתחה בצורה מהירה במהלך השנים האחרונות, מה שגרם ליצירת תפקידים כפולים במשרות שונות", כתב מנהל החברה, המיליארדר אילון מאסק במייל ששלח לעובדים. "למרות שבעבר ההעסקה בתפקידים הללו הייתה הגיונית, קשה לראות בהם הצדקה במצבנו הנוכחי".

עוד כתב מאסק במסר לעובדים: "אנו נאלצים לעשות את ההחלטה הקשה כעת כדי שלא נצטרך לעשות עוד כמוה בעתיד". הפיטורים לא ישפיעו על תכנון וייצור הרכב החדש בסדרת כלי הרכב של החברה ה"מודל 3" שצפוי לצאת בקרוב. בקו הייצור של הרכב החדש של החברה, שאמור להיות יותר ידידותי לכיס הרוכש מדגמי העבר שלה, עדיין מעסיקים אנשים לעמדות מפתח על מנת להגביר את תפוקת הייצור.

לטענת מנכ"ל החברה מאסק, הקיצוץ בעובדים נועד על מנת לבנות את החברה מחדש כדי להנמיך עלויות. צעדי ההתייעלות נעשים בכוונה להפוך את החברה לרווחית, לדבריו. "טסלה לא תוכל להיות רווחית, כל עוד לא נוכל להראות שאנחנו רווחיים לטווח הרחוק", הסביר מאסק.

על אף ההודעה על הפיטורים שבעקבותיה מניית החברה ירדה מעט בשווקים, המשקיעים של טסלה מרוצים מהתנהלות החברה. נכון לסחר אתמול מניית טסלה גבוהה ב-40% מהשפל אליו הגיעה החברה באפריל.