המדריך לכל מטייל לפני החופשה: הקיץ הגיע, השמש קופחת - ואתם חולמים על חופשה צוננת מעבר לים. רוצים שהיא לא תתפקשש? כדאי שתקראו את המדריך שיעשה לכם סדר: מה הכי חשוב לדעת וממה להתרחק ולמה במקרים מסוימים שווה לשלם קצת יותר על הדיל?

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אין מתנות חינם - זה כלל ידוע, גם בחופשות. אם מבטיחים לכם כרטיס טיסה תמורת לייק בפייסבוק או דיל משתלם בצורה קיצונית במיוחד - כדאי שתפקפקו בהצעה ותמשיכו הלאה. חבל על הזמן, על הכסף ועל מפח הנפש.

אל תשכחו שבחיים יש הפתעות, וגם לזה צריך להתכונן. כשאתם מזמינים חופשה שימו לב למדיניות הביטולים - יכול להיות שהמחיר המשתלם יעלה לכם הרבה מאוד כסף במקרה שתצטרכו לשנות תכניות. אפילו דחייה או העברת כרטיס טיסה לנוסע אחר עולה כסף.

כדאי לתכנן את חופשת הקיץ - בחורף (צילום: חדשות 2)
מבטלים חופשה? שימו לב לחוק | צילום: חדשות 2

לכן ,אולי כדאי יהיה לשקול לשלם קצת יותר אבל להפסיד פחות במקרה של שינוי. החוק, אגב, מאפשר לכם לבטל את ההזמנה שבועיים אחרי ביצוע העסקה ועד שבוע לפני מועד היציאה לחופשה בחיוב של 5% משוויה או 100 שקלים.

פיצויים במקרה של עיכובים ואובדן המזוודה

מי לא אוהב לקבל פיצוי? אם הטיסה שלכם מתעכבת עד ארבע שעות - זו מה שנקרא, הבעיה שלכם, אבל בין 4 ל-8 שעות אתם זכאים למזון, לשתייה ולשירותי תקשורת. עיכוב של יותר מ-8 שעות כבר נחשב כמו ביטול הטיסה, ואז מגיעים לכם גם טיסה חלופית ולינה. בנוסף, מגיע לכם פיצוי כספי של עד 3,000 שקלים בלי הוכחת נזק, אלא אם הגורם לעיכוב הוא כוח עליון.

בדרך לפשיטת רגל? אייר אינדיה (צילום: Markus Mainka, 123RF)
עיכוב בטיסה שווה פיצוי | צילום: Markus Mainka, 123RFעליתם על טיסה, ירדתם - ולמרות שארזתם לבד המזוודה נשארה אי שם מאחור? חברת התעופה מחוייבת לפצות אתכם על רכישת מוצרים בסייסים כמו הלבשה תחתונה ומוצרי היגיינה, אבל רק אם תשמרו את החשבוניות. ואם למזוודה נגרם נזק - דווחו על כך כבר בנמל התעופה, כי גם על זה מגיע לכם פיצוי.

פלאפון, נוער, סמארטפון, הודעות, אסמסים, הקלדה (צילום: Ponsulak Kunsub, 123RF)
עניתם לשיחה מעבר לים? תחויבו | צילום: Ponsulak Kunsub, 123RFעזבתם את טרדות היום יום, את ההצקות של הבוס בעבודה, אבל מהסמארטפון אין סיכוי שתיפרדו, נכון? באותיות הקטנות של חבילת הגלישה לחו"ל יכולים להסתתר חיובים שלא חלמתם עליהם, אז תקראו אותן היטב. ושימו לב גם לזה: אם לא ביקשתם אחרת, חברות הסלולר מחוייבות לחסום אתכם לשיחות מחו"ל, אבל היזהרו - אם תענו לשיחות נכנסות מעבר לים - תחויבו.