מוניות _(ארכיון) (צילום: Kobi Gideon / FLASH90, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: Kobi Gideon / FLASH90, חדשות

לאחר הסכסוך בין חברת "גט טקסי" ו"מוניות הדר" שגרם לעיכוב בהוצאתו לפועל של מכרז המוניות מנתב"ג, כינסו הבוקר (חמישי) מנכ"ל רשות שדות התעופה יעקב גנות ומנהל נתב"ג שמואל זכאי פגישה דחופה. בתום הפגישה הורה מנכ"ל רש"ת כי על מנת למזער את הפגיעה בציבור הנוסעים מנתב"ג, החל מיום שני הקרוב תוכל כל מונית לאסוף נוסעים מנמל התעופה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

מנכ"ל רש"ת הורה לנתב"ג לסיים את ההכנות הנדרשות לשינוי עד יום ראשון, ולהיות ערוכים להפעלה של מערך המוניות עם סיום חוזה של מוניות הדר-לוד בנתב"ג, ביום שני. על פי ההחלטה, עם סיום המכרז ביום שני תוכל כל מונית הרשומה כחוק בישראל לאסוף נוסעים, לאחר רישום ועמידה בתנאי הפיקוח הכללי של רש"ת. כמו כן יינתן שירות לנוסעים גם באמצעות האפליקציות הרשומות בישראל ולאחר רישום. בנוסף יעמוד לרשות הציבור מערך אוטובוסים ללא תשלום בשעות עומס ואם יווצר מחסור במוניות.

החלטת מנכ"ל רשת הבוקר מגיעה לאחר ההודעה על פיצוץ בין חברת מוניות הדר ו"גט", שזכו במכרז על הפעלת המוניות מנתב"ג. בתחילת השבוע התקיימה ישיבה של נהגי מוניות הדר ובה החליטו כי הם לא תומכים בהסכמות שבין הדר לגט טקסי לתעריף מוזל של 31% בנסיעות מנתב"ג, לכן החליטו הנהגים שהחברה מושכת את ההצעה שלה ובכך למעשה שוללת את ההצעה הזוכה במכרז.

המשמעות היא שגט טקסי תצטרך למצוא חברת מוניות אחרת שתשתף עמה פעולה במכרז או לחלופין להעלות את המחירים בהתאם לדרישות הנהגים במוניות הדר. הדרישה המרכזית במכרז הייתה שייגשו אליו גם חברה המפעילה אפליקציה וגם חברת מוניות, כך שגט טקסי לא תוכל להמשיך ולהפעיל א השירות המוזל בעצמה. מרגע שחברת מוניות הדר מושכת את תמיכתה בהצעה, היא למעשה מתבטלת.