אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
מחירים של עד 650 שקלים. (אילוסטרציה) | צילום: חדשות 2

בעקבות הצלחת המאבק של "תכנית חיסכון", שהביאה להודעתו של שר האוצר כחלון לפיה המדינה תסבסד את הצהרונים, הודיע היום (חמישי) יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס על תכנית חדשה שתוזיל עוד יותר את המחירים. על פי התכנית, יוקמו בכל רחבי הארץ צהרונים חברתיים מוזלים במחירים שלא יעלו על 650 שקלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי התכנית של ביבס המדינה תסבסד גם את הצהרונים החברתיים, במחיר שינוע בין 150 ל-350 שקלים, בהתאם להכרזת שר האוצר ועל פי הדירוג הסוציו-אקונומי של הרשות המקומית. בנוסף נקבע מחיר מקסימלי של 935 שקלים אותו יהיו רשאים הצהרונים לגבות מהורים עבור פעילויות הרחבה או מרכיבים נוספים.

במסגרת המהלך, יזמו מרכז השלטון המקומי בשיתוף עם יו"ר ועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי ויו"ר הוועדה לשלום הילד ח"כ יפעת שאשא ביטון, הצעת חוק שתגדיר תקינה ברורה באשר לשירותי הבסיס בצהרון ותחייב את כלל מפעילי הצהרונים ברחבי הארץ.

חיים ביבס (צילום: רועי שפרניק, חדשות)
"הצלחנו להביא בשורה", ביבס | צילום: רועי שפרניק, חדשות

"אני שמח שהצלחנו להביא בשורה של ממש עבור ההורים העובדים, בדמות צהרונים חברתיים בכל הארץ", סיפר חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי, ראש עיריית מודיעין מכבים רעות, ויוזם התכנית. קביעת תקינה ומחיר גג לצהרונים ברשויות תשים סוף לעלויות הגבוהות של הצהרונים ברחבי הארץ, אך יחד עם זאת תאפשר לכל רשות, בשיתוף פעולה עם וועדי ההורים, להתאים את הצהרונים לצרכיה".

"אני רוצה להודות לכל השותפים שלנו למהלך, שפעלו יחד עמנו למען צמצום הפערים בחברה הישראלית", הוסיף ביבס. התוכנית היא נדבך נוסף בשרשרת פעילות ארוכה של מרכז השלטון המקומי להקלה על ההורים ומעמד הביניים- הגבלת מחירי קייטנות, הוספת סייעת שניה, האחדת מחירי ביטוח תאונות לתלמידים ועוד ואנו נמשיך לפעול להענקת חינוך איכותי ושווה לכל נפש לכלל ילדי ישראל".