מה קרה לחברת "גט"? (צילום: רונן בוידק)
השקעה של מאות מיליונים | צילום: רונן בוידק

חברת Gett, המספקת שירותי מוניות ושליחויות, זכתה להשקעה נדיבה במיוחד: חברת הרכב פולקסווגן השקיעה 300 מיליון דולרים כדי לסייע לה בקידום מטרותיה הטכנולוגיות - בהן גם פיתוח מכונית ללא נהג.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ההודעה על ההשקעה, המעלה את סך הגיוסים של Gett לכחצי מיליארד דולרים, מגיעה לאחר שבתחילת השנה חברת הרכב GM הודיעה על השקעה של 500 מיליון דולרים באפליקציית Lyft, המשמשת לתיאום טרמפים בין נוסעים, למטרה דומה.

Gett פעילה כיום ב-60 ערים בארבע מדינות בעולם: ארצות הברית, רוסיה, בריטניה וישראל. רוסיה ובישראל היא אף רושמת רווחים. עם זאת, היא מתמודדת עם תחרות קשה מצד חברות דומות לה. על פי ההערכות, פולקסווגן ו-Gett ינסו כעת להתחרות בחברות המובילות לשיתופי נסיעות, בהן גם Lyft, אובר ועוד, באמצעות הפיתוחים החדשים.

"מדובר בשותפות אסטרטגית מצוינת", אמר שחר וייסר, מייסד ומנכ"ל Gett. "תחום הנסיעה בתשלום גדל בקצב אדיר, ו-Gett מאפשרת לפולקסווגן להתרחב מעבר לבעלות על מכוניות ועל עולם ניוד צרכנים בזמן אמת". עוד הוסיף כי "האתגרים הטכנולוגיים הניצבים בפני Gett הם מהמרתקים ביותר. כדי לעמוד בהם, יתרחב מרכז המחקר והפיתוח של החברה בישראל במאות משרות פיתוח, דאטה, אלגוריתמיקה מתקדמת, בינה מלאכותית ועוד".

מפולקסווגן נמסר כי "שיתוף הפעולה עם Gett מהווה אבן דרך מהותית עבור פולקסווגן בדרך לאספקת פתרונות ניידות אינטגרטיביים השמים דגש על הצרכן וצרכי הניוד שלו".