תמיכתו של מנכ"ל אורנג' העולמית בחרם על ישראל עוררה את זעמם של ישראלים רבים שקראו להחרים את חברת הסלולר. בחברת פרטנר הישראלית, שרק מחזיקה במותג "אורנג'", מודאגים מאוד מכך שהאזרחים לא מודעים לעובדה שמדובר בחברה ישראלית לכל דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"פרטנר היא חברה ישראלית בבעלות חיים סבן, איש עסקים אמריקני-ישראלי, ובבעלות הציבור בישראל", הסביר המנכ"ל הנכנס של פרטנר, איציק בנבנישתי, בריאיון לתכנית "העולם הבוקר" בערוץ 2.

"חברת פרטנר ישראל משתמשת במותג אורנג' כבר 17 שנה, מ-1998", הדגיש בנבנישתי. "חברת פראנס טלקום היא חברה צרפתית, אין לנו שום קשר לחברה הזאת חוץ מהשימוש במותג. אנחנו חברה שנמצאת בישראל ומשרתת לקוחות ישראלים".

פרטנר תאלץ למצוא מותג חדש (צילום: רויטרס)
עדיין נשמע מצוין? ארכיון | צילום: רויטרס

"זה מגה אירוע ברמת מדינה"

בנבנישתי סירב בינתיים להכריז אם חברת פרטנר תחליט לנתק את קשריה מהמותג אורנג', אך הוא הבטיח לקבל החלטה בהקדם. "האם נמשיך עם אורנג' או לא? זה דבר שאנחנו יכולים לשלוט בו ונקבל החלטה בימים הקרובים", הוא אמר. "זו סוגייה משפטית לא פשוטה ואנחנו נדרשים אליה. אבל אם נצמצם את האירוע הזה למקרה פרטי שלנו, אנחנו נפספס בענק".

בנבנישתי הדגיש כי התקרית משליכה לא רק על חברת התקשורת, אלא על כל המדינה. "אנחנו נמצאים באירוע שהוא מאוד משמעותי ברמה הלאומית", אמר בנבנישתי, "זה מגה אירוע ברמת מדינה, אנחנו נמצאים תחת מתקפה, בעיקר במדינות אירופה, של גורמים פרו פלסטינים שמנסים לבודד אותנו בעולם".

מנכ"ל חברת פרטנר הביע שביעות רצון מהעובדה שהלקוחות, כך לדבריו, "לא נוטשים". הוא הוסיף: "דווקא באירועים כאלו, אנחנו כמדינה וכעם מגלים את הצדדים היפים שבנו. גם המתחרים שלנו מתייחסים לנושא באבירות, כיוון שהנושא הזה הוא ברמה לאומית".