שוב: חולי הצליאק משלמים יותר
לחם מפוקח - בפחות כסף | צילום: חדשות 2

לחם מפוקח - בפחות כסף: שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אריה דרעי צפויים לחתום בימים הקרובים על צו להפחתת מחירי הלחם המפוקח בשיעור של 4.8%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ועדת המחירים המשותפת למשרד הכלכלה והאוצר ממליצה לשרים על הפחתת מחירי הלחם בפיקוח, בעקבות ירידה מתמשכת במחירי החיטה בעולם. עקב כך, צפויים דרעי וכחלון לחתום על צו להפחתת מחירי הלחם והחלה שבפיקוח.

מחירי הלחם החדשים
מחירי הלחם החדשים | צילום: חדשות 2עדכון המחיר האחרון שבוצע היה בחודש אפריל 2013, אז ירד המחיר בשיעור של 4.17% - גם אז עקב ירידה במחירי תשומות החיטה בעולם. עם סיום הליך החתימה על הצווים, הצפוי בימים הקרובים, יפורסם מחיר הלחם המפוקח החדש והמחייב.

"ננצל כל הזדמנות להוריד מחירים"

"הורדת מחירי הלחם תאפשר למשפחות רבות בישראל, בעיקר למשפחות נזקקות וקשות יום, לשלם פחות על מצרך יסוד הנצרך בכל בית. ננצל כל הזדמנות להורדת מחירים, בעיקר מחירי מוצרי היסוד ובכך להביא להורדת יוקר המחיה", אמר שר הכלכלה, אריה דרעי.

יגיעו להסכמה?
יחתמו על הצו. דרעי וכחלון | צילום: פלאש 90 יוסי זמיר, יונתן סננס, חדשות 2"אני שמח שבעקבות ירידה במחירי החיטה בעולם אנו יכולים להקל על כיסם של הצרכנים ולהפחית את מחירי הלחם. ועדת הפיקוח על המחירים תמשיך לבצע את תפקידה, לעקוב אחרי מחירי התשומות בעולם ובהתאם לכך לעדכן את מחירי המוצרים שנמצאים תחת פיקוח", הוסיף שר האוצר כחלון.