החורף בפתח, והמחירים יורדים (צילום: רויטרס, חדשות)
יאפשרו העלאת תיקי יד, ריינאייר (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

חברת התעופה ריינאייר הודיעה היום (חמישי) כי תבטל את המדיניות עליה הכריזה בחודש נובמבר לפיה לנוסעים מישראל ואליה אסור להעלות תיקי יד לתא הנוסעים. על פי המדיניות החדשה יוכלו הנוסעים להגיע עם תיק גב קטן ועוד מזוודה נגררת (טרולי) עד לשער העלייה למטוס ויכולה לחסוך כ-50 אירו לאדם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

החברה טענה אז שהשינוי במדיניות הוא תוצאה של הליכים ביטחוניים נוספים בנמלי התעופה בישראל. לאחר פרסום הסעיף החדש, החברה עמדה מול לחץ גדול הן מכלי התקשורת הישראליים והן מרשות שדות התעופה, וכאמור חזרה בה מהחלטתה. עם זאת, ריינאייר ממשיכה להתעקש כי סידורי הביטחון בישראל הם שמקשים על מדיניות הכבודה שלה, אך מציינת כי היא תמשיך לעבוד עם דרישות הביטחון של נמלי התעופה בישראל.

חברת התעופה מקבלת ממדינת ישראל מאות אלפי שקלים בשנה במסגרת מענקים על קווים מיעדים חדשים, זאת אחת הסיבות להתרעמות של המוסדות הישראלים לשינוי המדיניות.

ברשות שדות התעופה הופתעו מתגובת ריינאייר והדגישו כי אין כל הבדל בין ההליך הביטחוני שעברו הנוסעים מישראל עוד לפני השינוי במדיניות, וכי אין כל הבדל בין ההליך הביטחוני הקיים בישראל ביחס לנמלי תעופה אחרים. ואכן בטרמינל 1 ממנו ממריאה ריינאייר, ההליך דומה לכל מקום אחר בעולם, במסגרתו המזוודות עוברות שיקוף כמקובל.