בלאק קיוב, חברה לריגול עסקי (צילום: החדשות)
חברת הסייבר בלאק קיוב, ארכיון | צילום: החדשות

‏כריסטופר ווילי, הבכיר בחברת קיימברידג' אנליטיקה שהדליף לתקשורת על מעללי החברה וחשף את הפרשה בתחקיר שפורסם באנגליה, מספר בשימוע בפני הפרלמנט הבריטי: שחברת הסייבר הישראלית - "בלאק קיוב" הייתה זאת שפרצה למחשבו של נשיא ניגריה, והדליפה חומרים על מנת להשפיע על דעת הבוחרים במדינה, במסגרת עבודתה בעבור קיימברידג' אנליטיקה. חברת בלאק קיוב הכחישה כל קשר ואיימה לתבוע את המדליף ואת חברת קיימברידג' אנליטיקה.

כך השתמשו בפייסבוק שלכם נגדכם - האזינו לפרק של "מיד בהרחבה"

בתחקיר של ערוץ 4, הגרדיאן והניו יורק טיימס ששודר באנגליה התגאו נציגי החברה על השימוש שעשו בחברות מודיעין ישראליות. חברת קיימברידג' אנליטיקה, שהשיגה את פרטיהם של עשרות מיליוני משתמשי פייסבוק לשימושים מסחריים ופוליטיים, השתמשה בשירותי מודיעין של חברות ישראליות - כך דווח בערוץ 4 הבריטי. בין היתר, סיפקה החברה שירותים לקמפיין הנשיאותי של דונלד טראמפ.

קיימברידג' אנליטיקה, ארכיון (צילום: רויטרס)
פרשת קיימבריג' אנליטיקה, ארכיון | צילום: רויטרס

לפני מספר חודשים חברת "בלאק קיוב" אוזכרה בהקשר פרשת המפיק ההולוודי הארווי ויינשטיין. אז נטען כי החברה נשכרה על ידו כדי למנוע ממתלוננות לפרסם את סיפורן ואף נטען כי הפעילה סוכנת ישראלית סמויה שהתקרבה לנשים על מנת למנוע מהם לפרסם את סיפוריהם.

מחברת בלאק קיוב נמסר: "מדובר בשקר מוחלט והזייה פרי דמיונו של אדם בשם כריסטופר ווילי שלא שמענו אודותיו מעולם. בלאק קיוב, מנהליה, בעליה או כל חברה השייכת להם, לא עבדה מעולם עם קיימברידג אנליטקה, scl, מנהליה, בעליה או כל חברה השייכת להם. כמו כן אף עובד בחברה מעולם לא עבד עבור כל גורם בניגריה או הקשור לניגריה וכף רגלו של אף עובד בחברה מעולם לא דרכה שם בכל הקשור לבלאקיוב. אנו מוחמאים מכך שבכל פרשייה בינלאומית נזרק שמה של בלאקיוב לאוויר וכנראה מדובר בספורט בינלאומי בימים אלה".

עוד הדגישו בחברה: "בלאקיוב תתבע דיבה את כריסטופר ווילי, scl ואת קיימבריג׳ אנליטיקה בכל פאונד שנשאר לה או שלא נשאר לה.
כמו כן, בלאק קיוב תחקור פרו בונו את הפרשה ותחשוף את האמת בקשר לפרשיה ולמניעיו של ווילי לפרסם דברי דיבה אלה. יודגש כי בלאק קיוב עבדה, עובדת ותעבוד תמיד בהתאם לחוק, בכל מדינה בה היא עובדת ובהתאם לחוות דעת של משרדי עורכי הדין המובילים בעולם".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו