אתר Airbnb הוא אולי הסמל המפורסם ביותר בעולם המערבי לכלכלה שיתופית. הוא מאפשר למצוא פתרונות לינה בדירות שכורות בכל רחבי הגלובוס, עם מחירים שיכולים להתאים לכל כיס. אנחנו מתחנו את הגבול ומצאנו 11 דירות מהפיליפינים ועד וושינגטון, בכולן תשלמו פחות מ-52 שקלים ללילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיקגו למשל, ממש במרכז העיר, מצאנו דירה המעוצבת כציור מפורסם של ואן גוך, שמוצעת להשכרה ב-40 שקלים ללילה בלבד. בצ'אנג מאי שבצפון תאילנד תוכלו לגור בבית עץ מעל האגם ולשלם את אותו סכום זעום.

בוושינגטון, בירת ארה"ב, מגלים בעלי דירה המוצעת באתר חמלה מיוחדת, ומציעים לינה בחינם לפליטים סורים. אם אינכם כאלה, תשלמו גם שם רק 40 שקלים ללילה. אם תשקיעו טיפה יותר, תוכלו ללון בדירה קטנה עם נוף לים בזנזיבר, האי המפורסם שבטנזניה, תמורת 44 שקלים ללילה.

תאילנד (אילוסטרציה)
צימר על האגם בתאילנד | צילום: חדשות
סמוך לאתר סקי. צימר במקדוניה
סמוך לאתר סקי. צימר במקדוניה | צילום:ברשימת האתרים המפתיעים לא פסחנו גם על ישראל, ואפילו כאן מצאנו צימר קטנטן עם בריכה ונוף לכנרת ב-51 שקלים ללילה בלבד. עוד ברשימה - בקתת סקי לכל המשפחה במקדוניה, וילה עם נוף לים בסיציליה ודירת סטודנטים חצי שעה ממרכז ברלין.

גם אתם יכולים למצוא דירות זולות. איך עושים את זה? החיפוש נמצא כאן: https://www.airbnb.com/s

הוא פשוט מאוד, אך דורש תשומת לב לפרטים:

- לאחר הגדרת המחיר המקסימלי אותו תרצו לשלם, ודאו כי המודעה אינה פיקטיבית, יש כאלה בשפע באתר, בעיקר בארצות הברית.
- לאחר מכן, בדקו את דמי הביטוח והניקיון. ישנם מקרים בהם המחירים עבור שירותים אלה מופרזים ו"מפצים" על המחיר הנמוך של הלינה.
- בשלב האחרון רצוי לשלוח הודעה לבעל הדירה, כדי לבדוק שאכן המחיר ריאלי. בעלי דירות אותן בדקנו אישרו את חששנו, ובמקרים מסוימים המודעה פורסמה במטבע לא נכון והדירה ירדה מהאתר.