האם הקבלנים בארץ שכחו כיצד בונים? לאחר שהדיירים בפרויקט המגורים "חלומות זכרון יעקב", שבנו החברות "שיכון ובינוי" ו"אמירי גן" קיבלו את הדירות, נתגלו ליקויים רבים ובהם רטיבות, מרצפות מתפרקות וחלקים בדירה שבנייתם לא הושלמה. הדיירים טוענים כי כבר חודשים לא קיבלו מענה מהחברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כשחיים סער פנה למערכת תכנית חיסכון, רשימת הליקויים שהוא פירט בדירה שלו נשמעה לנו הזויה, שהרי מדובר בשכונת חלומות זכרון יעקב - שכונה חדשה לגמרי. רק לפני שנתיים ביקרנו בשכונה הזו. אז הבטיחו ב"שיכון ובינוי" דירות איכותיות במחירים נוחים.

השבוע לקחנו את גיל וילנס, המומחה של תכנית חיסכון לביקור בדירות, כדי לגלות שהתלונה של חיים היא רק קצה הקרחון. ברי ואשתו עברו לשכונה מאוסטרליה וחלמו על דירה בישראל, ולא תיארו לעצמם שבתוך חודשים יהיה להם עובש על התקרה. לא רק התקרה בדירתם של הזוג מתפרקת, אלא גם הגג, שאינו אטום כראוי, בעיה החוזרת גם בבניינים אחרים שנבנו בפרויקט, בהם ניסה הקבלן לכפר על הטעות באיטום, ולכסות את החורים באיטום מחדש.

צפו: פרויקט החלומות שהפך לסיוט
ליקויים רבים בבנייה | צילום: חדשות 2


בכל הבית ניתן לראות חלונות לא מחוזקים, אריחים מתקלפים, וצינורות שיוצאים מהרצפה, מראה מעצבן כשמשלמים מיליונים על דירה מהניילונים. אבל זה עוד זניח לעומת דירתה של ברברה, בה אין אפילו דלתות בחדרי השינה והשרותים, הנעדרים כל פרטיות. "דירה ללא דלתות אינה תקנית והאכלוס בה אינו חוקי", אמר המומחה גיל וילנס.

ואם כבר דירות יוקרה כדאי שתהיה גם בריכה, רק חבל שהיא נוצרה דווקא בחניון. "ביום של גשם החניון הופך להיות תעלת בלאומליך שקשה לחצות אותה, עם מים זורמים וסכנת החלקה" אומר חיים סער. הדיירים ניסו לפנות ליזם ולקבלן המשנה, אך לא הצליחו לקבל מהם תגובה. "שלחנו להם מכתב ובו ביקשנו שיתקינו לנו דלתות, אך לא התקבלה כל תשובה" סיפרה ברברה.

כשמשלמים מיליוני שקלים על דירה חדשה, ניתן לצפות שהיא לא תתפורר לדיירים בין הידיים. אנו נמשיך לעקוב אחרי הפרויקט, בתקווה שהדיירים יקבלו את שמגיע להם.

מהחברות "אמירי גן" ו"שיכון ובינוי" נמסר בתגובה: "הטענות שהועלו מוכרות ומטופלות. חלקן שלא טופלו יטופלו כבר בימים הקרובים. נציגינו נמצאים בקשר שוטף עם הדיירים המתלוננים וכל פנייה מטופלת על ידי אנשי מקצוע ואנו עוקבים ומוודאים שאכן הטיפול מסתיים כראוי".