עוקץ הטמבוריות: אדם נכנס לטמבוריה, מסתובב, אוסף פריטים, וברגע של חוסר תשמת לב מצד בעלי המקום יוצא החוצה עם השקית ונעלם. אחרי מספר שבועות מגיע לחנות אדם נוסף ומבקש להחזיר פריטים באלפי שקלים. הפלא ופלא - מדובר באותם פריטים שנגנבו תקופה קצרה קודם לכן. הסיפור הזה מתרחש שוב ושוב בטמבוריות שונות ברחבי הארץ, חלק מהמוכרים הבינו שעקצו אותם והגישו תלונה במשטרה, אך זו לטענתם נסגרה במהירות, על אף שהעדויות מגובות בסרטוני אבטחה. 

כך למשל סיפר ב"מהדורה ראשונה" אופיר יצחקיאן, בעל טמבוריה בראשון לציון, כיצד אותו אדם גנב ממנו ציוד ואז גרם לו להחזיר לו לא פחות מ-1,000 שקלים. "בזמן שאני נותן שירות למישהו מסתובב לי בחור בחנות, נכנס עם מסכה, לא חשדתי בו, מדבר בטלפון עם מישהו שכביכול אומר לו מה לקנות. הוא היה פה משהו כמו חצי שעה, לא קנה כלום ויצא. לא חשדתי, לא ידעתי שגנבו אותי", שחזר יצחקיאן.

"אחרי שבועיים מתקשר בחור לחנות, אומר לנו - 'אבא שלי קנה אצלכם כמה דברים אני רוצה להחזיר', אבא שלי אמר לו שאם לא יבוא עם הקבלה הוא לא יוכל לתת לו שירות. בכל זאת הוא הגיע לפה, בשעה קצת עמוסה, שעת ערב, והתחיל לאיים, הזכיר איזו משפחה, אמר 'יש לנו צ'יינג' בתקווה, לא כדאי לכם להתעסק איתנו, אני אשרוף', איומים כאלה. הטיל ממש אימה.

כנופיית הגנבים שמאיימת על טמבוריות (צילום: N12)
אופיר יצחקיאן, בעל טמבוריה בראשון לציון, שנשדד | צילום: N12

"אבא שלי סילק אותו, אמר תשרוף, תעשה מה שאתה רוצה אני לא נותן לך כלום. אני קצת יותר התרגשתי מזה, ובסוף החזרתי לו משהו כמו אלף שקלים והוא החזיר את המוצרים. אני למעשה לא ידעתי שהוא גנב אותי, רק אחרי זה איכשהו התחבר לי הדברים, נפל לי האסימון, לא יודע איך, הלכתי למצלמה שחזרתי את התאריך, ואז אני רואה שכל מה שהוא לקח לי מהחנות חזר עם השקית, עם התווית שלי".

יצחקיאן פנה למשטרה למרות שאביו ייעץ לו שלא "לבזבז את הזמן": "אבא שלי בכלל לא האמין במשטרה, אמר לי אין לך מה ללכת לשם, יצחקו עליך, יסגרו את התיק תוך יומיים שלושה, אני בכל זאת לא רציתי לוותר, ראיתי במצלמה שזה בחור מקצועי וכמו שהוא בא אלי הוא ילך לעוד הרבה חנויות ועוד אנשים ייפגעו. לקחו ממני עדות, נתנו לי הרגשה טובה שבאמת מטפלים בזה, אבל כלום לא נעשה".

כנופיית הגנבים שמאיימת על טמבוריות (צילום: מצלמות אבטחה)
הגנב דורש מבעל החנות "להחזיר" לו את הכסף | צילום: מצלמות אבטחה

עד שבמשטרה ירימו את הכפפה ויתפסו את הגנב או החוליה, ייעקצו ככל הנראה עוד בעלי עסקים קטנים רבים. כבר כעת הסיפור הגיע לפרסום מספק של טמבוריות, שמסתובב ברחבי הארץ, ושמע על רבים שכבר נעקצו. 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מיד עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה ובמסגרתה בוצעו פעולות מגוונות לחשיפת זהותו של החשוד במעשה שחלק מפניו מוסתרות. לצערנו עד כה לא עלה בידינו לזהות ולאתר את החשוד במעשה, ואם הוא יזוהה בעתיד, נפעל למצות איתו את הדין".