אברהם שיוביץ בן ה-70 חי בדירה באריאל שסובלת מנזילות כבר מספר שנים. לפני שלוש שנים הזמין שיוביץ איש איטום בשם מיקי ברק לאטום לו את הגג תמורת 5,000 שקלים - אבל האיטום לא עשה את העבודה, ובכל חורף גשם יורד בתוך ביתו של שיוביץ ושל בנו החולה שמתגורר עמו. יונתן לושי, שכנו הצעיר, התוודע למקרה וביקש לסייע לו, אך גם הוא לא הצליח להביא את בעל המקצוע לסיים את עבודתו. בסופו של דבר בעקבות פניית צוות "באנו לעזור" התחייב מיקי להחזיר 1,000 שקלים מהסכום ששולם לו - אך גם זה לא יספיק לעבודות על הגג.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני דייר חדש בבניין הזה, הגעתי אליו לפני כשלושה חודשים, ויום אחד פגשתי את אברהם בחדר המדרגות בבניין והתעניינתי אם יש לו נזילות בבית", תיאר יונתן ב"מהדורה ראשונה". "הוא סיפר לי שיש לו נזילות, וכששאלתי למה הוא לא מסדר את זה הוא אמר שאין לו כסף לטפל בזה, ועל הדרך הזכיר שהביא איש מקצוע לפני שלוש שנים ושהוא שילם לו לא מעט כסף, שהבטיח שיסדר לו את הנזילות, אבל בפועל נכנסתי הביתה והכול מטפטף מים".

באנו לעזור: אברהם בן ה-70 ויונתן שכנו (צילום: החדשות 12)
אברהם בן ה-70 ויונתן השכן | צילום: החדשות 12

שיוביץ הסביר: "הוא ניצל את זה שאני קצת מבוגר, הוא עלה למעלה ובמקום לסדר הוא לא סידר, עבד עלי ועשה הכול חפיף. אחרי שהוא הלך והגיע הגשם התחילו להיות נזילות. כל פעם אני מתקשר אליו, פעם אחת הוא אומר לי הפועל נפצע, פעם אחרת הוא אומר לי עשיתי תאונת דרכים. כל פעם סיפור אחר".

"הצלחתי להגיע למיקי, התקשרתי אליו ואמרתי לו שזה לא בסדר שיש בן אדם מבוגר שישן על מיטה רטובה והבן שלו, שהוא חולה וצריך לטפל בו – גם לו אין את התנאים הנורמליים לחיות בתוך בית", המשיך לושי. "אז בשיחה הראשונה הוא כנראה קצת נלחץ, אמר שיגיע לסדר את זה ופיזר הבטחות. אחרי שבוע ניסיתי שוב להתקשר אליו הוא לא ענה, בפעם אחרת כשהוא ענה ושאלתי אותו מתי הוא מגיע לסדר את הגג הוא פשוט אמר לי: 'מי אתה י'חתיכת זבל' וניתק לי בפנים". שיוביץ הוסיף שהוא אף פנה למשטרה בנושא - "אבל הם פשוט אמרו שזה לא יעניין את הציבור וזה ביני לבינו".

באנו לעזור. (צילום: החדשות 12)
הגג הדולף של אברהם בן ה-70 | צילום: החדשות 12

צוות "באנו לעזור" הגיע למיקי ברק ובעקבות השיחה הוא השיב לשיוביץ 1,000 שקל מתוך הסכום המלא, עם זאת, הסכום הזה לא יספיק לתיקון הגג. "אני אמרתי לו שאני מוכן לתת לו כסף, להעביר לו כסף על התיקון", אמר ברק בשיחה עם "באנו לעזור". "זו הייתה ההסכמה שלו. אמרתי להם  - בשבועיים הקרובים אני לא אגיע אבל אני מוכן להביא לך כסף שתביא מישהו שיתקן. רק עכשיו הוא התקשר אלי, לפני חודש, אז אם הוא רוצה שאני אחזיר לו את הכסף על פרק הזמן הזה, אין בעיה, הבעיה נפתרה. שימצא בעל מקצוע מאריאל שיתקן לו את הגג. אלף שקל אני מוכן להחזיר לו".

רוצים לעזור לאברהם? אנשי מקצוע מוזמנים לפנות אלינו בעמוד הפייסבוק של "מהדורה ראשונה"