אמם של ישי הורוביץ ונגה לוין החליטה למכור מגרש שהיה בבעלותה, ואת הכסף – חצי מיליון שקלים - העבירה לחשבון נאמנות של עורך הדין הוותיק ברוך פליקר. כשנפטרה האם דרשו ילדיה את הכסף, אך עו"ד פליקר "התקשה" להיפרד ממנו ולא נענה לבקשותיהם כל כך מהר. עד היום, שנתיים לאחר מותה של האם, חייב להם עורך הדין, לפי פסק הדין שאושר על ידי בית המשפט, כ-200 אלף שקלים.

"הוא לא אומר הרבה, פשוט לא מחזיר", סיפרה נגה לוין ב"מהדורה ראשונה". "הדבר האחרון שעשינו לפני שפנינו אליכם זה שהגענו עמו להסדר של בוררות, שקיבל פסק בית דין. אבל הוא נותן צ'קים ומבקש שוב דחייה, וזה סיפור שנמשך כבר שנתיים, כל פעם הוא נותן צ'קים ולא מכבד אותם".

הסיפור החל כשאמם נפטרה, סיפרו האחים ב"מהדורה ראשנה", ופליקר, שהחזיק אז שני צ'קים הממוענים לאם, הלך לקונה וביקש ממנו לבצע החלפה - להעביר לו שני צ'קים הממוענים אליו, בתמורה לצ'קים הקיימים.

לאחר שילדיה ביקשו ממנו את הכסף, ותוך שהוא מספר להם סיפורים ומתרץ תירוצים, העביר להם עורך הדין רק חלק מהכסף, וסכום של כמעט 300 אלף שקלים נשאר אצלו. לאחר שעירבו עורכי דין ותבעו אותו, הצליחו האח והאחות לקבל עוד כמעט 100 אלף שקלים. יתרת הכסף, אם היא מגיעה אליהם, מגיעה באופן לא מסודר, בצ'קים בודדים ללא כיסוי.

עורך הדין לא מעביר את כספי הירושה למשפחה (צילום: N12)
ישי הורוביץ ונגה לוין - מחכים לכסף שמגיע להם | צילום: N12

בשיחה שקיימו עם עורך הדין פליקר, הוא אמר להם שבסך הכול מדובר בטעות: "בפעם הרביעית אני אגיד לך, אני פישלתי. עשיתי טעות, אני מודה שעשיתי טעות. מה אתה רוצה שאני אגיד. מה הייתי יכול לעשות, גם עורך דין במעמדי יכול לעשות טעויות. אין ויכוח על המותר ועל האסור, יש ויכוח אחר".

כשמערכת "באנו לעזור" ניסתה לקבל ממנו תשובות, בתחילה הוא התחמק והבהיר שבשל חובת הסודיות אינו יכול להתראיין בנושא, אך בשיחה אחרת טען: "ביקשתי ארכה קצרה לתשלום, ביום האחרון הודיעו לי שמסרבים לארכה, לא מבין כל כך למה. ניחא, לא מדובר באנשים שהכסף הזה חסר להם למחייתם, נהפוך הוא, אבל לא משנה עזבי. מה שחשוב זה פסק הדין, את פסק הדין צריך לקיים".

מיד לאחר השיחות האלו הוא מבטיח שיחזיר את הכסף, אבל נגה וישי עדיין סקפטיים. "אחרי השיחה הזו הוא שלח 3 צ'קים כנגד 3 צ'קים שלא קוימו על פי פסק הדין", הסבירה נגה. "הם לעוד חודשיים. מהניסיון שלנו - הצ'קים האלה לא יכובדו".

מעורך הדין פליקר נמסר בתגובה: "לאחר החלטת הסכם הפשרה נשארו 200 אלף שקלים שפרוסים לכמה תשלומים. שני התשלומים הראשונים שולמו. לגבי שלושת הצ'קים האחרים, בקשתי ארכה קצרה וסורבתי לצערי. שלחתי בגין שלושתם צ'קים חלופיים. אני פועל לפי פסק הדין, יותר מזה אני לא יכול לעשות כרגע".

צריכים עזרה? פנו אלינו בעמוד הפייסבוק של "מהדורה ראשונה"